کجا زمین بخرم و چه نکاتی را رعایت کنم

اسفند ۱۴۰۰
۰ نظر

کجا زمین بخرم و چه نکاتی را رعایت کنم

خرید زمین در دماوند در یک منطقه مناسب یک احساس خوشایند است؛ این دقیقاً چیزی است که بیشتر از خرید ملات آجر یا یک ویلای آماده ساخت و نوساز می‌تواند هیجان‌انگیز باشد! شما به عنوان یک سرمایه‌گذار شاید احساس می‌کنید که لازم است سرمایه خود را هر چند اندک در مسیر صحیح هدایت کنید.

 

کجا زمین بخرم و چه نکاتی را رعایت کنم

به این فکر می‌کنید که قسمتی از این کره زمین را به نام خود خریداری کنید! این احساسی است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. بهترین گزینه‌های خرید انواع زمین، زمین کشاورزی یا زمین با کاربری صنعتی در جابان وجود دارند؛ تنها کافی است با کمک بهترین مشاور املاک منطقه، گزینه‌های مناسب را پیدا کنید.

برای اکثر سرمایه‌گذاران، خرید زمین در دماوند نسبت به خرید ویلا در دماوند ساده تر است. با یک مقایسه ساده میان ویژگی‌های یک زمین یا یک ویلای نوساز به علت این نوع تفاوت پی می‌برید. بسیاری معتقد هستند که با خرید زمین، سودآوری بهتری در آینده به دست خواهد آمد. با توجه به کاربری زمین می‌توان پروژه‌های سودآور صنعتی یا کشاورزی، دامداری و پرورش طیور را راه‌اندازی کرد. حتی اگر کاربری زمین، مسکونی باشد، با راه‌اندازی و احداث پروژه‌های ساخت و ساز ویلای دماوند در آینده می‌توان ویلاها را به چند برابر قیمت به فروش رساند.

اگر مشتری خرید زمین در دماوند هستید، شاید در مرحله اول، این کار کمی برای شما دلهره‌آور باشد! جای نگرانی نیست.

نکاتی که باید در خرید زمین رعایت کنیم؟

۱- در مورد علت خرید زمین در دماوند با خودتان صادق باشید!

به عنوان فردی که می‌خواهد یک زمین خریداری کند و سرمایه‌گذاری بهتری را داشته باشد، علت خرید زمین را برای خودتان شفاف‌سازی کنید. صرفاً به دلیل این که قصد دارید سودآوری بیشتری را به دست آورید این کار را نباید انجام دهید. شاید لازم باشد پروژه ساخت و ساز ویلا راه‌اندازی کنید که در این صورت، قیمت خرید زمین در دماوند متفاوت خواهد بود.

در برخی موارد نیاز است که برنامه بلندمدت برای بهره‌برداری از زمینی که قصد خرید آن را دارید، تدوین کنید. به عنوان یک سرمایه‌گذار باید مشخص کنید که زمین را از کدام مشاور املاک می‌خرید؛ منطقه زمین در کجا قرار دارد و چه ویژگی‌هایی دارد

۲- انواع مختلف زمین برای خرید را بشناسید

به عنوان یک مشتری خرید زمین در دماوند، قبل از این که معامله را انجام دهید باید با انواع زمین آشنا باشید. زمین کشاورزی در دماوند، زمین با کاربری صنعتی، زمین اوقافی، زمین موروثی، زمین با کاربری مسکونی، زمین جنگلی یا زمین کوهستانی، نمونه‌هایی از مهم‌ترین عبارت‌هایی هستند که در معاملات خرید و فروش زمین در دماوند بسیار با آن‌ها برخورد می‌کنید.

۳- تحقیق بازار در خرید زمین در دماوند بسیار اهمیت دارد

سرمایه‌گذاران برای خرید زمین در دماوند یا خرید زمین در جابان در مرحله مقدماتی نباید معامله خرید زمین را به پایان برسانند. قبل از ورود به بازار خرید و فروش زمین، لازم است یک تحقیق اجمالی در این بازار داشته باشید. به عنوان یک مشتری اگر وقت خود را صرف تحقیق در بازار کنید، حدود قیمت خرید زمین در دماوند به دست می‌آید و شما می‌دانید در چه منطقه‌ای باید چه مقدار هزینه‌ای را اختصاص دهید.

خرید زمین متراژ بالا در دماوند یکی از گزینه‌های پرطرفدار است که در آینده بسیار به سودآوری می‌رسد؛ به شرطی که پروژه‌های دقیق و صحیحی‌ها را در آن اجرا کنید. برای تحقیق بازار خرید و فروش زمین‌های دماوند در نواحی جابان ابتدا از مراجع آنلاین استعلام بگیرید. با مشورت با مشاوران مسلط به این منطقه، بهتر می‌توانید قیمت‌ها را به ازای هر متر زمین به دست بیاورید.

۴- مناطقی را پیدا کنید که پتانسیل رشد بهتری دارد

برای اینکه سرمایه‌گذاری خرید زمین در دماوند برای شما مثبت تمام شود، به دنبال مناطقی برای خرید زمین باشید که پتانسیل رشد بهتری دارند. برای این کار باید مناطق مختلف جابان را از نظر امکانات، مسیرهای دسترسی، مجوزهای ساخت و ساز یا بهره‌برداری بررسی کنید. قطعاً به تنهایی از عهده این کار بر نمی‌آیید! اگر از مشاوران املاک مسلط به جابان و زمینه‌های مختلف در نواحی  جنگلی و کوهستانی کمک بگیرید، جزئیات بهتری را به دست می‌آورید.

اگر بتوانید زمین‌هایی را پیدا کنید که از نظر امکانات، کامل هستند و مسیر هموارتری برای رفت و آمد در نزدیکی زمین موجود است، سرمایه‌گذاری بهتری خواهد بود. برخی از زمین‌ها قابلیت تجاری دارند؛ یعنی می‌توان مراکز خرید، مراکز تفریحی و سرگرمی، هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و نظایر این‌ها را روی آن ساخت و به سرعت به بهره‌برداری رساند. اگر بتوان برای یک زمین پس از خرید، مجوز ساخت را دریافت کرد، این کار، سودآوری خوبی در آینده خواهد داشت. برخی از صاحبان زمین، قبل از فروش آن، مجوزها را دریافت کرده‌اند و بنابراین قیمت خرید این نوع زمین‌ها بیشتر است.

کجا زمین بخرم و چه نکاتی را رعایت کنم
کجا زمین بخرم و چه نکاتی را رعایت کنم
خرید زمین در دماوند یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است

نکته اصلی را در فوق برای خرید زمین در دماوند توضیح دادیم. با رعایت نکات قانونی می‌توان بهترین زمین را خریداری کرد. در پاسخ به افرادی که هنوز در خرید یک قطعه زمین در جابان دچار تردید هستند باید گفت خرید زمین، یک سرمایه‌گذاری طولانی‌ مدت محسوب می‌شود.

در شرایط اقتصادی بسیار متغیر در جامعه امروزی، داشتن یک سرمایه که به مرور زمان ارزشمند می‌شود یک امتیاز مثبت برای خانواده‌ها خواهد بود. سعی کنید در زمان مناسب، بهترین گزینه زمین را برای خرید در جابان انتخاب کنید. منطقه دماوند و روستاهای اطراف هم از نظر گزینه‌های مثبت برای خرید زمین متنوع هستند و هم مناظر زیبایی، این مناطق را احاطه کرده است به عنوان اولین گزینه می‌توانید به زمین‌های چمستان برای خرید فکر کنید.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید