ویلا جابان با سبک های مختلف

خرداد ۱۴۰۱
۰ نظر

ویلا جابان با سبک های مختلف

ویلا جابان با سبک های مختلف در این پست قصد داریم به سبک ویلا های موجود اشاره کنیم سازه های ویلایی دارای سبک های مختلفی می باشد که هر کدام مشتری های خاص خود را دارد پس با تیم محتوا نویسی املاک کوشان همراه باشید.

 

ویلا جابان با سبک های مختلف

سازه‌های ویلایی در دماوند به اشکال و اسامی مختلفی که در زیر به آن اشاره می‌گردد یافت می‌شود.

فلت یا همکف

در یک طبقه شامل کرسی و سقف بوده و عموما از ۱ تا ۳ اتاق خواب، ۱ تا ۲ سرویس و سالن پذیرایی را شامل می‌شوند.

نیم دوبلکس یا نیم پیلوت

در یک طبقه و نیم با تراس روی پیلوت بوده و عموما از ۲ تا ۴ اتاق خواب در قسمت پایین و بالای سالن، ۱ تا ۲ سرویس و سالن پذیرایی را شامل می‌شوند.

دوبلکس

در ۲ طبقه شامل ۱ اتاق خواب، ۱ تا ۲ سرویس و سالن پذیرایی در طبقه همکف و از ۲ تا ۴ اتاق خواب، ۱ تا ۲ سرویس و سالن پذیرایی در طبقه اول را شامل می‌شود.

تریبلکس

در ۳ طبقه شامل ۱ اتاق خواب، ۱ تا ۲ سرویس و سالن پذیرایی در طبقه همکف و از ۲ تا ۴ اتاق خواب، ۱ تا ۲ سرویس و سالن پذیرایی، تراس در طبقه اول و ۱ خواب و سرویس و تراس در طبقه دوم را شامل می‌شود.

البته هزینه ساخت و فروش چنین سازه‌هایی به طور میانگین از فلت تا تریبلکس رو به افزایش خواهد بود.

نکته:

امروزه با توجه به ارزش زمین نسبت به سال‌های قبل بیشتر ویلاها در سازه‌های دوبلکس به بالا خلاصه می‌شوند و دیگر سازه‌های فلت و نیم دوبلکس برای سازندگان مقرون به صرفه نیست و ما بیشتر سازه‌های فلت و نیم دوبلکس فروشی در دماوند را در بناهای قدیمی در دماوند مشاهده خواهیم کرد.

سبک ویلاها در دماوند چگونه است؟

برای خرید ویلا در دماوند علاوه بر اشکال و سازه‌های متفاوت با سبک‌های مختلفی نیز مواجه خواهید شد و بهتر است با نمونه‌ای از این سبک‌های ویلا در دماوند که به شرح زیر است آشنا شوید.

سبک رومی

چنان‌چه در نمای بیرونی یک ویلا مشخصات زیر را مشاهده کردید بی‌تردید بگویید سبک ویلا رومی است.
قوس‌هایی عریض با نقش‌هایی ریز و برجسته، ستون‌هایی کوتاه و کاملا مدور به گونه‌ای که ستون‌های زاویه‌دار جایگاهی در این سبک ندارند، سرستون‌ها در کنار کتیبه‌ها و پنجره‌های منحصر به فرد. سبک رومی همان سبکی است که در تخت جمشید و بنا‌های تاریخی قبل از اسلام به چشم می‌خورد.

سبک مدرن

این دست از سبک‌ها بیشتر از طرح‌های مکعبی و خطوط شکسته الهام گرفته می‌شود و از متریال محبوب در آن می‌توان به چوب و شیشه و سنگ اشاره کرد.

سبک ییلاقی

در عین سادگی می‌شود از طرح سنتی و مدیترانه‌ای در آن استفاده کرد و عموما در سقف دارای شیب تندتری جهت ریزش برف ییلاقی استفاده نمود.

سبک سنتی

سبک سنتی یا کلاسیک در بیشتر موارد استفاده از سنگ مرمر و گچ‌بری زیبا در نما، پنجره کرکره‌ای، شومینه داخل پذیرایی اشاره نمود.

سبک مدیترانه‌ای

این سبک بیشتر در ویلاهای ساحلی به چشم می‌خورد و از رنگ سفید براق برای تمایز وجه آن‌ها استفاده می‌شود و معمولا به صورت بیضی شکل با طراحی معمولی در آن‌ها کاربرد دارد و در طراحی داخلی هم از سبک مدرن و هم سنتی می‌توان استفاده کرد و عموما دارای حیاط‌های بزرگ با استخر به چشم می‌آیند.

با چه روش‌هایی می‌توان در دماوند صاحب ویلا شد؟

برای این‌که بتوان در دماوند ویلا خرید روش‌های مختلفی به شرح زیر وجود دارد و شما با هر یک از شیوه‌های زیر می‌توانند ویلای نزدیک به سلیقه خود را انتخاب نمایید.

۱- خرید نقدی ویلا

یکی از معمول‌ترین روش‌های معامله ویلا در دماوند یا همان خرید و فروش ویلا به صورت نقدی است، یعنی مبلغ کل ویلا را پرداخت و سند به نام خریدار در دفترخانه انتقال خواهد یافت و پرداخت کامل مبلغ طی توافق در مدت کوتاهی حدود یک ماه انتقال خواهد یافت.
نکته: اکثر معاملات ملک در دماوند به صورت نقدی اتفاق می‌افتد و دلیل آن تقاضای بالای خرید ویلا در دماوند است، البته مربوط به ویلاهای با کیفیت و مناسب است که مالک مطمین به فروش آن به شخص دیگر با شرایط بهتر خواهد بود.

۲- خرید اقساطی ویلا

در این روش که به عنوان روش معمول‌تر در دماوند نیز شناخته می‌شود، روش فروش یا خرید ویلا به صورت قسطی است و بنا به توافق طرفین مدت زمانی برای پرداخت وجه از سوی خریدار به فروشنده اتفاق میفتد و زمانی در حدود ۳ تا ۵ ماه به طول می‌انجامد.
نکته: در این روش نباید انتظار خرید ویلایی درجه یک با چنین شرایطی داشت و مربوط به ویلاهای مناسب و معمولی‌تر خواهد بود که مالک ویلا با چنین شرایطی رضایت معامله می‌دهد.

 

۳- خرید ویلا با وام بانکی

روش دیگر خرید ویلا در دماوند با شرایط وام بانکی خواهد بود و با توجه به نوع سند و مبالغی که می‌شود از روی سند ملک وام گرفت مطرح می‌شود

۴- خرید ویلا به صورت معاوضه‌ای

معاوضه روش دیگر برای خرید ویلا در دماوند است و باید در نظر داشت یک سوی معامله مالک ویلاست که ممکن است تمایل به معاوضه ویلای خود در دماوند با خودرو یا ماشین، آپارتمان مسکونی، ملک تجاری، زمین، ویلایی دیگر و … را داشته باشد.

معاوضه با تهاتر فرق دارد، معاوضه یعنی جابجایی ملک یا ویلا در بیشتر موارد با اموال غیر منقول است، در صورتی که تهاتر امکان جابجایی ویلا یا ملک با اموال منقول نیز وجود دارد.
نکته؛ البته باید شرایط معاوضه از سوی شما با شرایط و خواسته فروشنده ویلا یکسان یا نزدیک به هم باشد تا بتوان چنین معامله‌ای را انجام داد.

۵- خرید ویلا به صورت تهاتر

تهاتر بیشتر در مبحث املاک به مبادله ملک با کالا شهرت دارد و می‌توان به صورت اختصار بیان کرد؛ تهاتر روشی از معامله ملک در دماوند است که به ندرت امکان انجام چنین معامله‌ای می‌رود! چرا؟ چون مالک ویلا چنان چه نتواند ویلای خود را به صورت نقد یا اقساط بفروشد و یا این که ملک به دلیل نواقصی تا به حال به فروش نرفته، در این مواقع مالک تهاتر ویلا را با اموال منقول نظیر مصالح ساختمانی، سنگ، میله‌گرد، آهن و … به دلیل تبدیل ملک خود انجام می‌دهد.

۶- خرید ویلا به صورت شراکتی

این روش نیز بیشتر برای افراد فامیل و دوستان صمیمی در دماوند اتفاق می‌افتد، به طریقی که چند نفر یا چند خانواده با پرداخت وجه کامل ویلا به طور مساوی بین هم صاحب ویلا خواهند شد و هر کدام نوبتی یا توافقی از ویلا استفاده می‌نمایند.
حسن چنین روشی این است که با پرداخت نیمی یا یک سوم از مبلغ کامل ویلا شما صاحب ۲ یا ۳ دانگ از ویلا می‌شوید و امکان تا حدودی استفاده کامل را نیز دارید.

۷- مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت روش دیگر از خرید ویلا یا صاحب ویلا شدن در دماوند است و بیشتر شامل افرادی می‌شود که زمینی در دماوند داشته و بودجه یا فرصت ساخت در زمین خود را ندارند و آن را با شخص دیگری که امکان ساخت ویلا در زمین را دارد به توافق رسیده و با عقد قراردادی بین هم امکان ویلادار شدن برای خود و طرف مقابل را فراهم می‌آورد.

ویلا جابان با سبک های مختلف
ویلا جابان با سبک های مختلف
۸- پیش خرید ویلا

پیش خرید ویلا که توسط شما و پیش فروش توسط مالک ویلا صورت می‌پذیرد روشی از معاملات ویلا در دماوند است که خریدار با عقد قراردادی به همین نام و با مبلغی در حدود ۱/۳ از ارزش کامل ملک به فروشنده، امکان خرید را برای خود فراهم ساخته و سپس با توجه به پیش‌رفت کار به صورت مرحله‌ای و قسطی مبلغ باقی مانده را به فروشنده پرداخت و در نهایت صاحب ملک می‌گردد.
حسن چنین روشی پرداخت شرایطی و بلند مدت هزینه خرید ویلا برای شما و به نحوی مشابه پروژه ساخت ویلاست البته با تفاوت و شباهت‌های قابل ذکر.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید