انواع کفسازی داخلی مناسب ویلا در دماوند

آبان ۱۴۰۱
۰ نظر

انواع کفسازی داخلی مناسب ویلا در دماوند

انتخاب کفپوش مناسب برای منزل، با توجه به عواملی مثل مقاومت و زیبایی و قابل سکونت شدن فضا، از مواردی است که همواره مورد توجه بوده‌است. در واقع، کفپوش مناسب برای منازل، خانه را از نظر زیبایی‌شناسانه، راحتی و مسائل فنی مورد پسند ما می‌کند. در این میان یک ویلا در دماوند نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان فضایی جهت زیستن، که نیاز است از کیفیت مناسب برخوردار باشد، باید از استانداردهایی تبعیت کند.

 

انواع کفسازی داخلی مناسب ویلا در دماوند

در زمان انتخاب کفپوش برای یک ویلا در دماوند، علاوه بر سلیقه، عواملی مثل میزان بودجه و اینکه کفسازی کدام قسمت را مد نظر داریم دخیل هستند. کفپوش منازل در انواع و اقسام مختلفی وجود دارند و هر یک دارای مزایا و معایبی است، در برخی از فضاها فقط می‌توان از یک نوع از آن‌ها استفاده کرد و در برخی دیگر نیز می‌توان از هر نوعی استفاده نمود. با اینحال نوع فضا در انتخاب کفپوش نقشی اساسی دارد.

در این نوشتار با کفسازی داخلی مناسب یک ویلا در دماوند بیشتر آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید با آشنایی با انواع کفپوش‌ها.

پارکت و لمینت برای ویلا در دماوند

کفپوش‌های پارکت و لمینت در ویلاهای دماوند کشور طرفداران بسیاری دارند. در واقع این نوع از کفپوش‌ها در دسته کفپوش‌های چوبی قرار می‌گیرند و می‌توانند از جنس‌های مختلفی از چوب، مثل گردو و بلوط در رنگ‌هایی متفاوت تهیه شوند. استفاده از این نوع از کفپوش به دلیل گرما بخش بودن به فضا و نزدیکی به ساختار سبز دماوند، در یک ویلا در دماوند خالی از لطف نیست.

کفپوش‌های چوبی، یا از چوب طبیعی هستند و یا با الیاف فشرده چوب ساخته شده‌اند. پارکت، لمینت و ترموود را می‌توان از رایج‌ترین انواع این نوع از کفپوش دانست.

لمینت همچون پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نخواهد شد، لمینت ها تفاوت های زیادی با با پارکت های چوبی دارند . به کف اتاق چسبانده نخواهند بلکه بصورت نر و ماده در بین شیارهای یکریگر وصل خواهند شد.

افزایش سطح کار باعث سنگین شدن وزن لمینت ها شده و همین وزن زیاد باعث می شود که این لمینت ها بهم قفل شده از کف زمین بلند نشوند و به عبارتی چسبانده به کف باشند. از مزایای لمینت ها می توان به همین مورد اشاره نمود که آن ها را بر پارکت ها برتر نموده است، بر خلاف پارکت ها که با چسب به زمین متصل می شوند لمینت ها این گونه نیستند.

آن ها در کف زمین به هم متصل می شوند و در صورتی که شما قصد جمع کردن آن ها را داشته باشید هیچ کدام از آن ها اسیب نخواهند دید و کف زمین شما نیز سالم خواهند ماند. شما همچنین می توانید برای ایجاد تنوع بعد از گذشت مدتی آن ها جمع کنید و پس از مدتی دوباره تصمیم به پهن کردن لمینت ها داشته باشید.

پارکت لمینت ها به دلیل فومی که قبل از نصب زیر آن ها پهن می شوند، پس از اجرای کامل تا حدی مناسب از انتقال صدا به طبقه ی زیرین جلوگیری نمی کنند. در حقیقت لمینت ها عایق حرارت ، صدا و برودت نیز می باشند که از مزایای بسیار مهم آن ها محسوب می شود.

لمینت ها در مقابل اشیاء و آسیب های تیزی بسیار مقاوم تر از سنگ ها و پارکت های قدیمی می باشند از همین رو از ارزش بالایی برخوردار هستند. سرعت نصب پارکت لمینت بسیار بالاتر می باشد که از دیگر مزایای آن می توان به همین نصب آسان و سریع تر آن اشاره نمود.

ولی فرق پارکت و لمینت درچیست؟ پارکت کاملا از جنس چوب جنگلی است ولی لمینت از ام دی اف در یک یا دو لایه ساخته شده‌است.

کاربرد پارکت و لمینت در یک ویلا در دماوند برای چه فضاهایی است؟ تقریبا در تمام فضاهای یک ویلا در دماوند می‌توان از این کفپوش استفاده کرد. اتاق خواب، پذیرایی، در برخی موارد تراس و بالکن و گاهی در محوطه و اطراف استخر این نوع از کفپوش دیده می‌شود. ولی باید این نکته را در نظر گرفت که بهتر است در محیط‌های مرطوب مثل تراس یا اطراف استخر به سراغ این مصالح نرفت و یا اگر هم می‌خواهیم از این نوع متریال استفاده کنیم به سراغ ترموودها برویم.

انواع کفسازی داخلی مناسب ویلا در دماوند

مزایای استفاده از کفپوش چوبی در ویلاهای گیلاوند از این قرار است:

 • نصب و نگهداری سریع و آسان
 • مقاومت
 • زیبایی
 • گرمابخشی به فضا
 • ماندگاری در مقابل ضربه، حرارت و رطوبت
 • مقرون به صرفه
کفپوش بامبو در ویلا در گیلاوند

بامبو نوعی کفپوش چوبی است که می‌تواند در یک ویلا در دماوند مورد استفاده قرار بگیرد. بامبو یک نوع نی است و از چوب سخت نیست ولی از نظر سختی مثل بلوط بوده و برای استفاده در کف یک ویلا در گیلاوند، هرچند که ظاهرا سست به نظر می‌رسد؛ مقاوم است.

کفپوش‌های بامبو در دو رنگ بلوند و کهربایی وجود دارند و نصب آن‌ها به صورت افقی و یا عمودی است.

مزایای استفاده از کفپوش بامبو در ویلا در گیلاوند عبارت است از:
 • سختی بامبو و زیبایی و گرمابخشی آن
 • انبساط کمتر نسبط به سایر کفپوش‌های چوبی. بنابر این برای آب و هوای دماوند مناسب‌تر است.
 • استفاده از کفپوش PVC در ویلا در گیلاوند

این نوع کفپوش نیز برای استفاده در ویلاهای دماوند و ویلا در گیلاوند مورد استقبال قرار گرفته‌است. این نوع از کفپوش که با عنوان وینیل نیز از آن یاد می‌شود، انعطاف‌پذیر بوده و از لایه‌های به هم فشرده ساخته شده‌است. کفپوش PVC، نوعی کفپوش کامپوزیتی و رزینی است. برای استفاده از این نوع از کفپوش در انواع ویلا در گیلاوند، می‌توانید به تنوعی که در طرح‌های این کفپوش وجود دارد فکر کنید. از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نگهداری و نصب راحت
 • خاصیت ارتجاعی بالا
 • مقاومت بالا
 • ضد آب بودن
 • طرح و رنگ متنوع

اما این نکته را در نظر بگیرید که PVC، برای نصب به چسب و زیرسازی نیاز دارد.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید