تفاوت های ویلای مدرن و ویلای کلاسیک در جابان

شهریور ۱۴۰۱
۰ نظر

تفاوت های ویلای مدرن و ویلای کلاسیک در جابان

در گذشته که سبک دکوراسیون چندان مطرح نبود، اکثریت خانه ها یک سبک ساده و شبیه به هم داشتند. امروزه با پیشرفت هنر معماری و علم مهندسی، سبک های متفاوت و متنوعی از طراحی خانه وجود دارد که اصلی ترین آن ها، مدرن و کلاسیک است. موضوعی که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم، طراحی ویلاهای مدرن و ویلاهای کلاسیک و ذکر تفاوت های آنهاست.

تفاوت های ویلای مدرن و ویلای کلاسیک در جابان

سبک ویلایی که انتخاب میکنید در واقع دریچه ای به درون شماست! هر کدام از سبک های طراحی، روی یک ویژگی مانند سادگی یا تجمل تاکید دارند و انتخاب شما نشان میدهد که نسبت به کدام یک از این ویژگی ها تمایل دارید. بخش دیگری از طراحی سبک ویلا، به هماهنگی میان جزئیات و اِلِمان های موجود در ویلا بازمیگردد و عدم تناسب میان آن ها ، ظاهر خوشایندی به وجود نمی آورد. شاید این موضوع از نظر شما چندان پر اهمیت جلوه نکند. اما حالا که تصمیم به خرید ویلا دارید و مبلغ زیادی برای این کار کنار گذاشته اید و از طرفی تنوع ویلا در دماوند بسیار زیاد است، بد نیست تفاوت های میان ویلای مدرن و ویلای کلاسیک را بشناسید.

برای زیبا سازی ویلا عناصر و عوامل مهمی دست در دست هم می دهند تا این زیبایی ها در چشم ها نمایان شوند. ویلاهای جابان دارای سبک های متفاوت و چشم نوازی هستند، شما شاهد هر گونه سبک اعم از سبک مینیمال، سبک رومی، سبک کلاسیک، سبک مدرن و همچنین سبک سنتی هستید که بیشترین سبکی که در ویلاهای شیک و لاکچری قابل مشاهده هستند، سبک کلاسیک و سبک مدرن می باشند.

این سبک ها مورد پسند افراد بسیاری در اقشار متفاوت می باشند، فرق چندانی نمی کند که شما در بالای شهر ساکن باشید و یا پایین شهر، شما به راحتی می توانید سبک های مورد علاقه خود را در ویلای مورد نظر پیاده کنید. از عناصری که در زیبایی ویلا تاثیر دارد می توان به سبک خارجی و نمای بیرونی، نمای داخلی و دکوراسیون چیدمان، وسایل و المان ها و دیگر بخش های مورد پسند هستند اشار نمود.

ویلای مدرن و زیبایی های آن

ویلای مدرن امروزه بسیار به چشم می خورند، این ویلاها نسبتا ساده و تلفیقی از رنگ های طوسی، مشکی، سفید، کرم و … از این قبیل رنگها می باشند این رنگ ها جلوه خاص و با شکوهی را به ویلاهای شما می دهند، در سبک مدرن از المان و عناصر ساده تری نسبت به سبک کلاسیک استفاده می شود. ویلاهایی که سبک مدرن دارند مورد پسند افراد بیشتری هستند البته ناگفته نماند بیشترین چیزی که این سبک را مورد پسند می کند شیک بودن در عین سادگی است.

ویلاهای سبک کلاسیک و هر آنچه که باید بدانید

ویلاهای سبک کلاسیک می توانند مورد پسند افرادی باشند که به سبکی شلوغ و سلطنتی علاقه فراوان دارند. در این سبک های المان های کوچک و بزرگ زیادی استفاده می شود، همچنین مجسمه ها و ستون های بلند زیادی نیز در سبک کلاسیک بسیار به چشم می آیند.

بیشترین رنگ هایی که در سبک کلاسیک به چشم می خورند رنگ های قرمز، زرشکی، قهوه ای، شیری، طلایی و … می باشند  نقوش و طرح های پر مفهموم نیز در سبک کلاسیک نمایانگر احساسات و سلیقه شخصی صاحب ویلا است.

احتمالا شما شاهد پنجره های بزرگ زیادی در ویلاهایی که سبک کلاسیک را دارند دیده اید، در واقع باید بگوییم اشکال ها و المان ها در سبک کلاسیک بیشتر به چشم می خورند تا در سبک مدرن سبک کلاسیک می تواند دارای زیبایی هایی باشد که شما در سبک مدرن آن ها را نبینید اما هر کدام از آن ها مورد علاقه افراد خاص می باشند

آشنایی با سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

یکی از پر طرفدار ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی، انتخاب سبک مدرن برای چیدمان می باشد. سبک مدرن در قرن ۲۱ میلادی شکل گرفته است و در آن از حداقل رنگ ها، خطور صاف و مشخص به کار رفته است. در این سبک دکوراسیون از فضاها به بهترین شکل استفاده می شود در عین حال سعی می شود از مبلمان و لوازم ساده استفاده می شوند. معمولا در ویلاها به سبک مدرن از در های شیشه ای، استخر و جکوزی استفاده می شود. در طراحی خارجی ویلا به سبک مدرن از با کیفیت ترین مصالح به کار می رود، به عنوان مثال این نوع ویلا ار پارکت های فوق العاده مدرن، زیبا و ضد آب استفاده می شود.

تفاوت های ویلای مدرن و ویلای کلاسیک در جابان
تفاوت های ویلای مدرن و ویلای کلاسیک در جابان
ویژگی سبک مدرن
  • طراحی باز
  • به کار گیری فلز، کروم و یا شیشه با طراحی صاف و ساده
  • بازی با رنگ ها بر زمینه اصلی
  • نبود تقارن عمدی
  • معمولا به سبک دوبلکس طراحی می شود
  • هر اتاق برای خود سرویس بهداشتی مجزا دارند
  • استفاده کردن از رنگ های طوسی و سفید و صورتی کمرنگ برای طراحی داخلی
سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک سبکی زیبا، با شکوه و با عظمت می باشد که از قدیم تا به امروز مورد استقبال اکثریت افراد قرار گرفته است. از ویژگی های بارز سبک کلاسیک میتوان به ستون های بلند، سر ستون، مجسمه های تزئینی، طاق و قوس ها، تزئینات و ابزار ها و … در دکوراسیون داخلی ویلا اشاره کرد. نورپردازی در سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا به جلوه بخشیدن طرح و دکوراسیون داخلی ویلا کمک می کند. زیبایی و شکوه این سبک در طراحی دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک با استفاده از ستون های بلند، سنگ، دیوار ها ی بلند، پنجره های متقارن و بلند، کاغذ دیواری و … و همچنین استفاده از رنگ سفید، کرم، استخوانی نشان داده می شود. رنگ های به کار رفته در سبک های کلاسیک بیشتر در رنج های قرمز، زرشکی، قهوه ای و از این قبیل رنگ ها می باشد.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید