بهترین ابزار برای طراحی داخلی سالن ویلا در جابان

فروردین ۱۴۰۱
۰ نظر

بهترین ابزار برای طراحی داخلی سالن ویلا در جابان

آینه‌های دکوراتیو ابزارهای طراحی دکوراسیون داخلی هستند و یکی از زیباترین عناصر محسوب می‌شوند. نصب آینه در هر یک از قسمت‌های داخل ویلا یا ساختمان به منزله تامین کردن مقدار نور بیشتر برای همان فضا است. آینه‌ها می‌توانند نور را منعکس کنند و درخشندگی خاصی را برای طراحی داخلی به وجود آورند.

 

بهترین ابزار برای طراحی داخلی سالن ویلا در جابان

استفاده از انواع آینه‌هایی که با شکل و طرح خاص تولید شده‌اند و نصب آن‌ها در داخل اتاق خواب و سالن نشیمن، به شما این امکان را می‌دهد تا نمای جذاب‌تری را برای محل زندگی خود به وجود آورید.

زیباترین ایده‌ها را می‌توانید با آینه‌های دکوراتیو در نزدیکی درب ورودی ساختمان و بخصوص در سالن بزرگ در داخل ویلاها یا سالن نشیمن اجرا کنید. آینه‌ها ابزارهایی هستند که خاصیت جادویی دارند. با انعکاس نور موجب می‌شوند یک اتاق، بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسد؛ بنابراین می‌توانید از آن‌ها برای گسترش جلوه بصری و بزرگ‌تر جلوه دادن یک قسمت از خانه استفاده کنید.

انتخاب آینه‌های دکوراتیو با توجه به شکل و اندازه

اگر به دنبال بهترین و زیباترین دکوراسیون داخلی در ویلا و ساختمان‌ها هستید، به نظر می‌رسد باید ابتدا آینه‌های دکوراتیو را از نظر ابعاد و اندازه بررسی کنید. برخی از این آینه‌ها به صورت مربع یا مستطیل شکل هستند که در واقع، متداول و رایج محسوب می‌شوند.

برای زیباتر کردن سالن نشیمن در داخل ویلا، نباید خود را محدود به آینه‌های مربع یا مستطیل شکل کنید؛ شما باید ذهن خود را به سایر مدل‌ها و طرح‌ها متمرکز کنید؛ مثلاً ایده‌هایی وجود دارد که می‌تواند شامل آینه‌های دکوراتیو به شکل شش ضلعی، دایره و حتی آینه‌هایی با اشکال نامنظم هندسی باشد.

انواع آینه‌های دکوراتیو به شکل دایره، احساس آرامش بیشتری در فضا به وجود می‌آورند و جذابیت بیشتری دارند. همچنین برخی از آینه‌هایی که به سبک مدرن ساخته شده‌اند، پیچیدگی‌های طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن را دنبال می‌کنند. برخی از ایده‌ها برای نصب آینه‌های تزئینی داخل سالن، شامل آینه‌های کوچکتر است که به صورت پیوسته در کنار هم نصب می‌شوند. این باعث می‌شود نور، بهتر منعکس شود و مکان شما پر انرژی جلوه کند.

گر دنیای آینه‌های دکوراتیو را می‌شناسید بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که با فضای شما همسان باشند. مثلاً به دکوراسیون داخلی ویلا توجه کنید و آینه‌هایی را انتخاب کنید که قاب طلایی یا نقره‌ای داشته باشند. این مدل آینه‌ها با هر مدل دکوراسیون داخلی سازگاری دارند. اگر تم دکوراسیون خود را در نظر داشته باشید، انتخاب آینه برای شما ساده‌تر است.

برخی خانواده‌ها از سبک کلاسیک پیروی می‌کنند که در نهایت باید از آینه‌های دکوراتیو استفاده کنند که ابعاد بزرگتری دارد و قاب آینه به‌ صورت کنگره‌‌ای و کنده‌کاری، ساخته شده و در کنار سالن قرار می‌‌گیرد.

خانواده‌هایی که از سبک آینه‌های دکوراتیو مدرن پیروی می‌کنند، می‌توانند آینه‌هایی با شکل‌های متفاوت و در برخی موارد، عجیب و غریب، در موقعیت مورد نظر نصب کنند. معمولاً یکی از ایده‌های دکوراسیون با استفاده از آینه این است که تکه‌های آینه به صورت شش ضلعی در کنار یکدیگر آرایش یابد تا نمایی شبیه به اشعه‌های خورشید یا گل آفتابگردان را تداعی کند.

بهترین محل برای نصب آینه‌های دکوراتیو داخل سالن نشیمن کجاست؟

افرادیکه به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی با ایده‌های جذاب هستند، به این فکر می‌کنند که در کدام قسمت سالن نشیمن می‌توانند آینه‌های دکوراتیو را نصب کنند؟! انتخاب بهترین محل برای نصب آینه‌ها بستگی به چیدمان اسباب و وسایل و نحوه ساخت سالن دارد. معمولاً آینه‌ها در نزدیکی درب ورودی نصب می‌شوند. برای سالن‌های گسترده‌تر معمولاً آینه‌ها به صورت دیواری در بالای کمدها یا طبقه‌ها و شلف‌ها نصب می‌شوند.

برخی خانواده‌ها به جای این که تابلوهای نقاشی بزرگ را در سالن نصب کنند، ترجیح می‌دهند از آینه‌های تزئینی استفاده کنند. در این صورت، نصب آینه‌ها در محلی که نور طبیعی به آن‌ها برخورد کند، یکی از این ایده‌ها خواهد بود.

انتخاب بهترین محل برای نصب آینه‌های دکوراتیو مطابق با سلیقه هر فرد خواهد بود؛ حتی برخی به این علاقه دارند که به جای مجموعه‌ای از گالری قاب عکس، تعدادی آینه با شکل‌های مختلف را در کنار هم نصب کنند که این ایده البته بسیار جذاب است! چون آینه‌های دکوراتیو در کنار قاب عکس‌ها هم می‌تواند به کار رود.

بهترین ابزار برای طراحی داخلی سالن ویلا در جابان
بهترین ابزار برای طراحی داخلی سالن ویلا در جابان
استفاده از آینه‌های دکوراتیو در طراحی داخلی ساختمان

آینه‌های دکوراتیو را نه تنها می‌توانید در سالن نشیمن نصب کنید، بلکه استفاده از آن‌ها در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، اتاق خواب، اتاق مطالعه و نزدیک درب ورودی نیز توصیه شده است. جذاب‌ترین ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از آینه‌ها در سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد و در تمام موارد در نظر داشتن تم دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.

یک ایده جذاب این است که شما یکی از آینه‌های دکوراتیو با ابعاد بزرگ را کنار سالنی قرار دهید و از گلدان‌ها یا مجسمه‌هایی با ابعاد بزرگ در دو طرف آن استفاده کنید. اجرای این ایده با توجه به فضایی که در اختیار دارید موثر خواهد بود.

سایر انواع آینه‌های دکوراتیو به صورت هنری تولید شده‌‌اند، معمولاً قاب‌های منحصر به فرد دارند. مثلاً اگر شکل آینه، دایره‌ای باشد، از لوازم جانبی یا برخی از طرح‌های هنری در اطراف آن استفاده می‌شود تا آینه جذاب‌تر به نظر برسد. این نوع طراحی برای آینه‌های مربعی شکل نیز کاربرد دارد.

شاید تعجب کنید اما ایده دیگری نیز وجود دارد که حتماً ذهن شما را نسبت به طراحی داخلی تغییر خواهد داد! استفاده از برش‌های مختلف آینه در لابه لای مصالح دکوراسیون داخلی در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته. برای این کار به طور مثال، چند تکه چوب ام دی اف به صورت یک در میان با آینه کار می‌شود. این ایده را می‌توانید در لابی ساختمان، اتاق مطالعه، ورودی درب آپارتمان، دیوارهای آشپزخانه، اپن، دیوار راه پله‌ها و نظایر این‌ها نصب کنید.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید