مراحل ساخت ویلا در جابان

آبان ۱۴۰۰
۰ نظر

مراحل ساخت ویلا در جابان

در ذیل مراحل ساخت ویلا که ممکن است از تنوع سازه در ویلا به اشکال و نام‌های مختلف شناخته شود اشاره خواهیم داشت.
معماری در ویلای جابان اصول و قاعده خاص خود را دارد که توجه به آن در ساخت ویلا در نهایت منجر به این می‌شود ویلایی موردپسند خریداران را ارائه دهیم، یعنی ویلایی بسازیم که اکثر غریب به اتفاق مردم تمایل به خرید یا داشتن آن نمایند و علاوه بر کیفیت و زیبایی باید در مکانی مناسب با اسناد و مدارک مشخص باشد که این موضوع نیز مستلزم طراحی داخلی و بیرونی ویلا از لحاظ ظاهری و چیدمان و نقشه‌ای عام‌پسند نشأت می‌گیرد.

تیم محتوای وب سایت املاک کوشان برای شما محتوا در مورد مراحل ساخت ویلا در جابان آماده کرده است با ما همراه باشید.

 

مراحل ساخت ویلا در جابان

ساخت و طراحی ویلا در جابان و قبل از اجرای نقشه ویلا در جابان باید به تراکمی که شهرداری برای نقاط و مکانهای شهری و روستایی و بیرون از شهر و یا به عبارتی حومه شهر در نظر گرفته است دقت و رعایت کنیم. تراکمی که شهرداری برای شهر در نظر گرفته ۵۰ درصد و برای حومه شهر ۳۰ درصد می‌باشد، این بدان معنی است که حق ساخت و تراکم در شهر ۵۰ درصد متراژ زمینی است که قرار است ویلا و یا سازه‌ای در آن احداث گردد و همین‌طور برای حومه شهر تراکم جهت ساخت ویلا و یا سازه ۳۰ درصد از زمینی است که قرار است ویلا در آن بنا گردد.

مثلا شما مالک زمینی به متراژ ۴۰۰ متر مربع در حومه شهر در جابان هستید و می‌خواهید نقشه‌ای جهت ساخت ویلا تهیه و اجرا کنید با صرف نظر از قیمت ساخت ویلا در جابان و یا هزینه‌ای که ساخت ویلا در جابان برای شما دارد، شما فقط می‌توانید ۳۰ درصد از ۴۰۰ متر زمین خود را یعنی ۱۲۰ متر مربع از زمین خود را جهت ساخت ویلا و فضای اشغالی برای ویلا در نظر بگیرید و ۲۸۰ متر مربع باقیمانده از زمین باید به فضای سبز و حیاط و محوطه ویلا شما اختصاص داده شود، در ضمن این قانون و تراکم برای زمین‌های ساحلی و یا زمین جنگلی که در حومه و بیرون شهر هستند فرقی ندارد.
قیمت ساخت ویلا و هزینه ساخت ویلا در جابان، از متری ۸۰۰ هزار تومان تا متری ۲/۵ میلیون تومان بسته به هزینه‌هایی که صاحب ویلا و یا کارفرما جهت ساخت ویلا در جابان دارد متفاوت است، البته امروزه تاثیر افزایش قیمت مصالح در فروش ویلا بسیار حس می‌شود که این اختلاف قیمت ویلا در جابان شامل موارد ذیل در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۰۵ است.

قیمت سقف‌ها؛که عبارتند از سقف شنگل که هزینه اجرای این سقف متری ۱۷۰ هزار تومان است. سقف دکرا که هزینه این سقف در جابان متری ۱۴۰ هزار تومان می‌باشد. سقف با حلب، قیمت این سقف در جابان متری ۵۵ هزار تومان و سقف آندوویلا متری ۶۰ هزار تومان و سقف با آندولین متری ۵۵ هزار تومان در جابان قیمت گذاری شده است.
اختلاف در مرحله نازک‌کاری که بستگی به هزینه و سلیقه کارفرما متفاوت است، میتوان برای مثال به قیمت کاشی و سرامیک از متری ۷ هزار تومان تا متری ۷۰ هزار تومان اشاره کرد و یا انتخاب شیرآلات ویلا که از دستی که دست شامل ۴ تیکه (۳ تیکه برای سرویس و ۱ تیکه برای آشپزخانه) می‌باشد و از دستی ۱۰۰ هزارتومان تا دستی ۶ میلیون تومان متفاوت است.

۱- نقشه‌برداری زمین

در مرحله اول ساخت ویلا در جابان، نقشه برداری از زمینی که قرار است ویلا در آن احداث گردد از اهمیت زیادی به دلیل موقعیت اقلیمی و تشخیص جابان و جنوب و طول و عرض زمین برخوردار است و نقشه ویلا به تناسب موقعیت اقلیم و تشخیص ابعاد و موقعیت زمین انجام می‌گیرد.

۲- طراحی نقشه

مرحله بعد از نقشه برداری زمین، مرحله طراحی نقشه ویلا می‌باشد که با نظر و سلیقه کارفرما یا صاحب ویلا و با نظارت و مشاوره مهندس ناظر صورت میگیرد که از ۱۰۰ درصد تقاضای نقشه ویلا در جابان حدود ۷۰ درصد خواهان ویلای ۳ خواب و دوبلکس هستند که نقشه ویلاهای ۳ خواب و دوبلکس که ۱ خواب در پایین به اضافه یک سرویس بهداشتی و حمام در طبقه اول و در مکانی که دید محدود دارد و آشپزخانه و یک سالن بزرگ بدون ستون در وسط سالن ویلا و ۲ خواب که ترجیحا خواب‌ها مستر و یک نشیمن دنج و کوچک در طبقه دوم ویلا به اضافه یک تراس بزرگ در جابان با دید دریا و یک تراس نسبتا بزرگ در قسمت جنوبی ویلا با دید جنگل و فضای سبز کوه در جابان طرفداران زیادی دارد.

مراحل ساخت ویلا در جابان
مراحل ساخت ویلا در جابان
۳- محاسبات نقشه طراحی شده

بعد از مرحله نقشه برداری از زمین، نوبت محاسبات نقشه که توسط مهندس طراحی و برآورد هزینه ویلا و محاسبات سازه ویلا و نوع اسکلت (بتنی، فلزی) تعداد و مقدار میله‌گردهای کاربردی در ویلا و محاسبات کلی تا اتمام کار ساخت ویلا صورت می‌گیرد.

۴- رنگ‌ریزی و اجرای نقشه

در مرحله بعدی رنگ‌ریزی و اجرای نقشه در زمین مورد نظر کارفرما می‌باشد که توسط مهندس ناظر و عوامل و پرسنل صورت می‌گیرد و حدود و طول و عرض نقشه ویلا در زمین اجرا و رنگ ریزی انجام می‌گیرد.

۵- پی‌کنی ویلا

پی‌کنی ویلا که بعد از مرحله رنگ‌ریزی ویلا توسط کارگران و پرسنل و عوامل پیمانکار ویلا محل رنگ ریخته شده از قبل به ابعاد مشخص و عمق معین کنده می‌شود تا برای اجرای فنداسیون توسط اسکلت‌کار یا همان آرماتوربند ویلا آماده گردد.

۷- اجرای ستون و سقف

بعد از اجرای فنداسیون ویلا مرحله اجرای اسکلت و ستون‌ها و سقف‌هاست که توسط اسکلت‌کار و نظارت مهندس جهت دقت در این کار که باعث کمی هزینه تعمیر سیاه در مرحله نازک‌کاری و دیوارچینی توسط بنا شود.

۸-دیوارچینی

بعد از مرحله فوق نوبت به دیوارچینی است که توسط بنا و کارگران ما بین اسکلت و ستون‌های ویلا، بلوک و آجر پر می‌شود که به مرحله سفت‌کاری ویلا شهرت دارد. سفت‌کاری ویلا شامل دیوارچینی و تقسیمات داخل ویلاست، که عبارتند از سالن، سرویس‌ها، اتاق‌ها، آشپزخانه ویلا، که توسط دیوارچینی و یا آجرچینی از هم جدا و تفکیک می‌شوند.

و در ادامه مراحل:

  • سربندی ویلا
  • نصب چهارچوب و فرم‌ها، لوله‌کشی و سیم‌کشی
  • عایق‌کاری کف و دیوارها
  • تعمیر سفید یا سفید‌کاری دیوارها
  • کف‌سازی سالن،خواب،تراس
  • نصبیجات ویلا
  • نصب درب‌ها و پنجره‌ها
  • گچ کار و نقاشی

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید