لذت گرمابخش شومینه در ویلاهای دماوند

مهر ۱۴۰۱
۰ نظر

لذت گرمابخش شومینه در ویلاهای دماوند

در بحث طراحی داخلی ویلاهای دماوند، همواره به دنبال مواردی هستیم که علاوه بر ملاحظات زیبایی‌شناسانه، بتواند موارد کاربردی مربوط به این موضوع را نیز پوشش دهد. در این زمینه، انتخاب سیستم گرمایش و سرمایش مناسب برای ویلاهای گیلاوند مطرح می‌شود. در اینجا باید ببینیم که غالب ساکنین ویلا در دماوند، چه نوع سیستم تاسیساتی را برای ویلا انتخاب کرده‌اند و چه سیستمی برای یک ویلا در گیلاوند مناسب‌تر است؟

 

لذت گرمابخش شومینه در ویلاهای دماوند

برای بحث گرمایش ویلا در دماوند، ممکن است انتخاب شما پکیج و شوفاژ باشد، ولی در کنار آن، همواره موارد دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند تکمیل‌کننده کار باشد.

نظر شما درمورد شومینه برای ویلاهای گیلاوند چیست؟ تجربه استفاده از این وسیله را داشته‌اید؟ به نظر شما شومینه بیشتر برآورده کننده نیازهای زیبایی‌شناسانه و دکوراتیو ویلاهای گیلاوند است یا می‌تواند به عنوان وسیله‌ای گرمابخش، یکی از بهترین انتخاب افراد باشد؟

این موضوع قابل کتمان نیست که استفاده از شومینه در ویلاهای گیلاوند، به ویژه اگر در راستای خدمت به بک‌گراند و سبک طراحی داخلی ویژه‌ای باشد، توجه خریداران را جلب می‌کند. گرمای شومینه در کنار اتفاقاتی که می‌تواند در خلال وجود یک شومینه در منزل رخ دهد و مانورهایی که برای دکوراسیون می‌توان حول این وسیله داد، این بخاری را به یکی از لوازم جذاب و وسوسه‌برانگیز در رابطه با طراحی داخلی ویلاهای گیلاوند تبدیل کرده‌است. به ویژه زمانی که بتوان دور آن نشست، قهوه و یا چایی نوشید و از پنجره بزرگ رو به محوطه ویلا، به زیبایی‌های خیره‌کننده دماوند، چشم دوخت!

زمانی که تصمیم گرفتید برای ویلای خود یک شومینه تدارک ببینید، مهم‌ترین و اولین موضوعی که مطرح می‌شود چیست؟ حتما جای قرار گیری آن! جای قرارگیری شومینه از آن جهت که می‌تواند محوریت قرارگیری سایر لوازم نیز باشد، بسیار مهم است. سبک طراحی داخلی مناسب ویلاهای گیلاوند را انتخاب کنید، سپس با توجه به سبکی که برگزیده‌اید، به سمت انتخاب نوعی از شومینه بروید.

با اینحال در زمان انتخاب شومینه برای ویلاهای گیلاوند، چیزی که اهمیت دارد این است که با موارد کلی مربوط به این وسیله نیز آشنا باشید. آیا با انواع سوخت مناسب شومینه آشنا هستید؟ هدف شما از داشتن شومینه چیست؟ می‌خواهید نیازهای زیبایی منزلتان برآورده شود یا ارزش گرمایشی آن نیز برایتان مطرح است؟ چه میزان بودجه دارید؟ سبک مورد علاقه شما برای دکوراتیوهای ویلاهای گیلاوند چیست؟ چگونه می‌توان شومینه‌ای مقرون به صرفه با ویژگی‎‌های دلخواه تهیه کرد؟ مدت زمان استفاده شما از شومینه چیست و آیا استانداردهای طراحی این وسیله برآورده شده‌است یا خیر.

این سوالات ممکن است در انتخاب صحیح شما تاثیرگذار باشند. از خاطر نبرید که در استفاده از هر وسیله گرمابخش، برای بازده بالاتر وسیله، باید به فکر عایق‌بندی مناسب منزل نیز باشید. بهترین مرجع برای انتخاب یک شومینه مناسب برای ویلاهای گیلاوند، متخصصان فعال در این زمینه هستند. آن‌ها با ارزیابی دقیق شرایط شما و منزلتان، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهند.

دسته‌بندی شومینه‌های مناسب ویلاهای گیلاوند از نظر سوخت

شومینه ها در ویلاهای گیلاوند کابردهای بسیاری دارند که از ما پوشیده نخواهند بود ، زیبایی و گرمای لذت بخش حاصل از شومینه ها هرگز قابل قیاس با چیزی نخواهد بود . از همین رو می توان گفت از راه های گرما بخشیدن به کانون گرما ویلاها ، شومینه ها هستند که در انواع و سبک های گوناگونی طراحی شده اند ، در ادامه با ما همراه باشید

شومینه گازی برای ویلاهای گیلاوند

شومینه گازی از انواع محبوب این وسیله محسوب می‌شود و روند رو به رشد آن در سال‌های اخیر، گواه این موضوع است. از مزایای شومینه گازی، سریع بودن انتقال گرمای آن است، در واقع این وسیله با سرعتی زیاد، محیط را گرم می‌کند. اگر قصد دارید شومینه‌ای مقرون‌به‌صرفه، از نظر سوخت و ساخت برای ویلاهای گیلاوند تهیه کنید، نوع گازی آن برای شما مناسب خواهد بود. از دیگر مزایای شومینه گازی، تولید کم دود در آن است که به دنبال آن دودکش کوچکتری نیز نیاز دارد. گرمای مطبوع این شومینه‌ها، جان می‌دهد برای روزهای سرد زمستان در ویلاهای گیلاوند!

شومینه هیزمی در ویلاهای گیلاوند

یکی از انواع بسیار محبوب شومینه، شومینه هیزمی است که سوخت آن چوب است. افرادی که عاشق حس نوستالژیک هستند و ترجیح می‌دهند از روش‌های سنتی استفاده کنند، شومینه هیزمی را با عطر سوختن چوب، به هرچیز دیگری ترجیح می‌دهند. شومینه‌های چوبی اغلب کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرند ولی بسیار محبوب هستند. اگر از سبک دکوراسیونی کلاسیک و اصیل استفاده می‌کنید و علاقه شما نسبت به وسایل آنتیک زیاد است، انتخاب شومینه هیزمی برای ویلاهای گیلاوند، بیشتر به ذائقه شما نزدیک است و گرمای مطبوع و طبیعی حاصل از سوختن چوب بهترین حس برای شما خواهد بود.

شومینه برقی برای ویلاهای گیلاوند

شومینه‌های برقی، مزایای منحصر به فردی دارند. این نوع شومینه یک صفحه LED دارد که شعله‌های آتش را به شما نشان می‌دهد. یکی از انواع بی دردسر شومینه، همین نوع است و در آن انرژی زیادی نیز مصرف نمی‌شود. شومینه برقی قابل حمل است و قابلیت نصب بر روی دیوار را نیز دارد. اگر در یکی از ویلاهای گیلاوند با فضایی دنج و کوچک ساکن هستید، شومینه برقی، انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود، چرا که این شومینه یکی از ایده‌آل‌ترین لوازم برای فضاهای کوچک است. از طرفی، با تولید دوده و … نیز مواجه نمی‌شوید. با اینحال باید در مصرف بهینه انرژی نیز کوشا باشید و مراقب میزان مصرف خود باشید.

شومینه الکل سوز یا اتانولی برای ویلاهای گیلاوند

شومینه الکل‌سوز، نسبت به سایر شومینه‌ها گرمای کمتری تولید می‌کند ولی به دودکش نیازی نداشته و همین موجب تنوع طراحی آن شده‌است.

نصب شومینه الکلی راحت است و بدون بو بودن آن نیز از دیگر مزایای آن محسوب می‌شود. اگر به دنبال یک شومینه سازگار با محیط زیست برای ویلاهای گیلاوند هستید، می‌توانید یک شومینه الکلی را امتحان کنید.

انواع شومینه برای ویلاهای گیلاوند از نظر طراحی

وقتی صحبت از شومینه می‌شود، اغلب ما فضایی را در دل دیوار، با جرقه‌های آتش تجسم می‌کنیم که در اطراف آن تعدادی مبل وجود دارد و یا کوسنی بزرگ برای نشستن در جلوی آن قرار گرفته‌است. با اینحال، تنوع در طراحی شومینه بسیار زیاد است و همین موجب پدید آمدن انواعی متفاوت از شومینه شده‌است. در ادامه با برخی از این انواع آشنا می‌شویم!

لذت گرمابخش شومینه در ویلاهای دماوند
لذت گرمابخش شومینه در ویلاهای دماوند
شومینه سنتی

شومینه سنتی و یا با طرح کلاسیک مختص ویلا و یا خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک این نوع شومینه ها دارای شکوه و زیبای چشمگیر خاصی هستند . این نوع شومینه کوره ای بوده که با سنگ یا آجر های نسوز طراحی می شوند. در شومینه های سنتی سوخت آن چوب بوده و برای خروج دود از دودکش نیز استفاده می شود . اغلب برای داشتن شومینه سنتی باید از ابتدای ساخت خانه نیز جایی خاص برای آن نیز در نظر گرفته شود.

همانطور که گفته شد طرح کلاسیک معمولا فضای زیادی را به خود اختصاص می دهند و به عنوان نقطه کانونی ویلا دماوندی نیز به حساب می آیند. بر همین مبنا برای ویلا شهرکی با دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک و همچنین با متراژ زیاد نیز بسیار مناسب هستند. لازم به ذکر است که شومینه کلاسیک ، گران ترین گزینه در انواع شومینه ها به حساب می آیند.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید