سبک مونوکروم در معماری و دکوراسیون ویلا سربندان

اسفند ۱۴۰۰
۰ نظر

سبک مونوکروم در معماری و دکوراسیون ویلا سربندان

سبک مونوکروم در معماری و دکوراسیون ویلا به نوعی سبک دکوراسیون گفته می‌شود که عمدتاً با نام طرح تک رنگی هم آن را می‌شناسند. مونوکروم یا تک رنگی، یکی از ساده‌ترین پالت‌های تزئینی برای نمای داخلی ساختمان‌ها در تمام قسمت‌ها است.

 

سبک مونوکروم در معماری و دکوراسیون ویلا سربندان

این سبک طراحی داخلی به ویژه در چند سال اخیر بسیار برای زیباتر کردن دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها مورد استقبال قرار گرفته است. زمانیکه طراحی داخلی با رنگ‌های متنوع، اندکی دشوار باشد، طراحان معمولاً سبک تک رنگی را پیشنهاد می‌دهند.

طراحی سبک مونوکروم کار ساده‌ای نیست! تصور نکنید که به خاطر تک رنگی بودن این سبک طراحی دکوراسیون، فقط یک رنگ را باید در اتاق یا سالن اجرا کنید! اگرچه شما یک رنگ اصلی را پیاده‌سازی می‌کنید، اما در حقیقت در همان طیف رنگی باید از رنگ‌های روشن‌تر یا تیره‌تر به درستی استفاده کنید. به عبارت ساده‌تر، شما باید با یک رنگ بتوانید سایه‌های متنوعی را در فضا ایجاد کنید تا جلوه خیره‌کننده‌ای به وجود بیاید.

جذابیت سبک مونوکروم برای معماری و دکوراسیون ویلا در حقیقت همین مسئله است. با به کارگیری یک رنگ، شما نمای ظاهری و بافت را جالب ‌توجه نگه می‌دارید و به طرز حرفه‌ای، آن‌ها را با یکدیگر مخلوط می‌کنید. اگر برای اجرای سبک تک رنگ یا مونوکروم در دکوراسیون داخلی ویلا از طراحی یکنواختی استفاده کنید، ظاهر جذابی نخواهد داشت و اتاق یا محیط سالن به یک فضای خسته‌کننده و کسل‌کننده تبدیل می‌شود؛ چیزی که هیچ تنوعی در آن دیده نمی‌شود و نظر مخاطب را به خود جلب نمی‌کند.

طراحی داخلی ویلا به سبک مونوکروم یا تک رنگی برای اتاق خواب، سالن پذیرایی، اتاق کودک، اتاق مطالعه تی وی روم، مستر خواب، آشپزخانه و حتی بالکن و تراس می‌تواند به کار رود؛ به شرط آنکه نکات مهم در این طراحی را به خوبی اجرا کنید. برای اینکه با این سبک‌ها و نحوه به کارگیری تمایز رنگ برای زیباترین جلوه بصری آشنا شوید، در این مطلب، معروف‌ترین و پرطرفدارترین طراحی به سبک تک رنگ را معرفی می‌کنیم.

با جذاب‌ترین ایده‌های سبک مونوکروم در معماری و دکوراسیون داخلی آشنا شویم
۱- طراحی به سبک مونوکروم با رنگ آبی

دکوراسیون به سبک مونوکروم در سبک طراحی داخلی مینیمال، یک محیط آرامش‌بخش و خیال‌انگیز را به وجود می‌آورد. اگر تمایل دارید که پالت رنگ طبیعی تک رنگ را در محیط زندگی خود ایجاد کنید، بهتر است به رنگ آبی در طیف روشن و تیره توجه داشته باشید. یک اتاق خواب آبی رنگ، مکان مناسبی برای آرامش شما خواهد بود. بهتر است رنگ آبی روشن و آبی تیره و حتی آبی دریایی را در قسمت‌های مختلف اجرا کنید تا یک کنتراست رنگ دیده شود.

به طور مثال می‌توانید سرویس خواب را به رنگ آبی روشن انتخاب کرده و مبلمان یا میز و لوازم جانبی را به رنگ آبی تیره یا آبی فیروزه‌ای انتخاب کنید. به طور کلی، رنگ‌های ملایم آبی از سایر قسمت‌های تیره رنگ مجزا می‌شود و شما زیباترین طراحی سبک تک رنگی را در محیط خانه خود اجرا کرده‌اید.

۲- طراحی به سبک مونوکروم با رنگ سفید

رنگ سفید در طراحی داخلی به سبک مونوکروم برای ویلا یا آپارتمان جلوه‌ای آرام، ظریف و خالص را به نمایش می‌گذارد. فرض کنید رنگ سفید را در اتاق خواب اجرا کرده‌اید؛ علاوه بر این که آرامش‌دهنده است، روشنایی و درخشندگی خاصی را در محیط به وجود می‌آورد. سرویس خواب را می‌توانید از سفید براق انتخاب کنید و سایر لوازم و تجهیزات را از سفید کدر، سفید مات و حتی رنگ سفیدی که بافت‌های مختلف دارد به کار ببرید. رنگ سفید، بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب است.

حتی می‌توانید سبک مونوکروم با رنگ سفید را در آشپزخانه ویلا یا آپارتمان اجرا کنید. برای محیط‌های کوچک‌تر، استفاده از رنگ‌های روشن نظیر رنگ سفید باعث می‌شود که محیط، بزرگتر و دلباز کردن نشان داده شود. به طور کلی، رنگ سفید، روشنایی و درخشندگی را القاء می‌کند.

۳- طراحی به سبک مونوکروم با رنگ بنفش

رنگ بنفش رنگ مورد علاقه جوانان و کودکان است. برای اتاق‌های ویلا یا آپارتمان می‌توانید رنگ بنفش را برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مونوکروم انتخاب کنید. رنگ بنفش با طیف روشن‌تر یا تیره‌تر شبیه به رنگ‌‌های صورتی پاستیلی دیده می‌شود و می‌تواند سایه عمیق را در اتاق به وجود بیاورد. رنگ‌هایی که به رنگ آلبالویی تیره هستند، به رنگ بنفش گرایش دارند و شما می‌توانید از آن برای طراحی پرده‌های اتاق یا کاغذ دیواری استفاده کنید.

برای اتاق‌های داخل ساختمان که نورگیری خوبی ندارد، بهتر است از رنگ‌‌های درخشان با انعکاس نور استفاده کنید. رنگ بنفش همین ویژگی را دارد و به اندازه کافی می‌تواند نور را منعکس کند. برای دکوراسیون به سبک تک رنگی با رنگ بنفش سعی کنید نورپردازی خاصی را در مکان قرار دهید که بتواند در فضا منعکس شود.

۴- طراحی به سبک مونوکروم با رنگ سبز

رنگ سبز، روشن، تازه، آرامش‌دهنده و دوست داشتنی است. از رنگ سبز به نحو مطلوب می‌توان برای طراحی داخلی ویلا به سبک مونوکروم استفاده کرد. طیف رنگی سبز روشن، درخشان یا تیره برای این کار وجود دارد. طراحی اتاق خواب و نشیمن و حتی آشپزخانه را می‌توان با این رنگ انجام داد.

از این رنگ برای ایجاد یک احساس خوشایند در یک مکان می‌توان بهره گرفت. اگر انتخاب صحیحی از رنگ‌های تیره و روشن طیف رنگی سبز داشته باشید می‌توانید رنگ تمام مبلمان، فرش، پرده‌ها، کاغذ دیواری، میز و صندلی و حتی لوازم جانبی را بر همان اساس انتخاب کنید.

سبک مونوکروم در معماری و دکوراسیون ویلا سربندان
سبک مونوکروم در معماری و دکوراسیون ویلا سربندان
۵- طراحی به سبک مونوکروم با رنگ خاکستری

طراحی داخلی به سبک مونوکروم با رنگ خاکستری را یکی از خاص‌ترین ایده‌های طراحی دکوراسیون معرفی می‌کنیم. خاکستری، رنگ خنثی و در عین حال پیچیده و کلاسیک است. رنگ خاکستری را در اکثر تزئینات داخلی ویلا و آپارتمان مشاهده می‌کنیم.

سبک تک رنگی با رنگ خاکستری ممکن است اندکی دشوار به نظر آید. یک اتاق خاکستری هیچ جذابیتی ندارد، اما اگر خاکستری روشن، خاکستری تیره، دودی و نقره‌ای را در این گروه قرار دهیم می‌توان محیط زندگی را به یک فضای آرامش‌بخش و بیشتر به سبک مدرن طراحی کرد. اگر بتوانید سایه‌های خاکستری را در تمام قسمت‌های یک اتاق یا سالن به وجود بیاورید، نه تنها خسته‌کننده نیست بلکه جذاب‌تر هم به نظر می‌رسد.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید