نکات مهم برای خرید زمین جابان

فروردین ۱۴۰۱
۰ نظر

نکات مهم برای خرید زمین جابان

خرید زمین این روزها برای سرمایه‌گذاری یکی از جذاب‌ترین گزینه‌هایی است که اکثر افراد آن را مورد توجه قرار می‌دهند. اگر دقت کرده باشید، داشتن سرمایه‌گذاری در زمینه ملک همیشه سوددهی خوبی داشته است و یکی از ایمن ترین روش های سرمایه گذاری محسوب می شود. با این حال باید برای خرید زمین دقت کافی داشته باشید، تا نگرانی از بابت حفظ سرمایه خود برایتان ایجاد نشود.

 

نکات مهم برای خرید زمین جابان

بالاخره در هر بازاری ممکن است خطا و مشکل وجود داشته باشد. پس قبل از اینکه برای سرمایه گذاری در زمین و ملک اقدام کنید، باید نکاتی را در این زمینه بدانید. با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین نکات را در مورد خرید زمین بدانید و یک سرمایه گذاری ایمن در این زمینه داشته باشید.

چرا سرمایه‌گذاری و خرید زمین توصیه می‌شود؟

هرچند بازارهای سرمایه گذاری این روزها بسیار متنوع هستند و هر کسی با توجه به توانایی، سرمایه، اطلاعات و تخصص خود در بخشی فعال است؛ اما در نهایت درصد اعظمی از سود سرمایه گذاری در بازارهای مختلف روانه بازار مسکن می شود. به همین خاطر افراد زیادی در این زمینه کار می کنند و سعی می کنند تا سرمایه گذاری خود را در بازار مسکن و با خرید زمین و ویلا انجام دهد.

برخی از دلایلی که افراد وارد بازار ملک و زمین می شوند، موارد زیر است:

• خرید زمین برای داشتن مسکن یک نیاز حیاتی است؛
• بازار مسکن معمولاً همیشه رو به رشد است و اگر سرمایه گذاری طولانی مدتی داشته باشید در نهایت سود خواهید کرد؛
• با سرمایه گذاری در ملک نگرانی از بابت گم شدن و یا نداشتن آن در آینده نخواهید داشت

با توجه به مواردی که گفته شد، سرمایه گذاری در ملک ابتدا یک نیاز محسوب می شود و علاوه بر سودده بودن، اگر به درستی انجام شود، سرمایه ای ایمن خواهید داشت.

برای خرید و سرمایه گذاری در زمین، موارد متعددی هست که باید به آن ها دقت کنید. مسائلی مانند هزینه‌ها، مسائل قانونی خرید و فروش ملک و … را نیاز است که بدانید. در ادامه مهم ترین نکات را در این زمینه بررسی می کنیم.

از نظر هزینه چه نکاتی را برای خرید زمین باید در نظر داشته باشید؟

قبل از هر چیز باید هزینه های خود را مدیریت کنید. با توجه به اینکه روز به روز قیمت ملک افزایش می یابد، معمولاً برای سرمایه گذاری در زمین و ملک باید هزینه بالایی داشته باشید؛ اما برای مدیریت بهتر و ساماندهی این هزینه ها نیز نکاتی وجود دارد که به آنها می پردازیم.

۱. هزینه‌های خود را مدیریت کنید

بهتر است با خودتان صادق باشید. آیا تصور می کنید که یک پول قرضی وام و یا پولی که سرمایه اصلی تان است را قرار است برای خرید زمین کنار بگذارید و پس از مدتی آن را چند برابر تحویل بگیرید؟ اگر با این تفکر به سمت خرید زمین آمده اید بهتر است فعلاً دست نگه دارید و واقع بینانه تر به این مسئله فکر کنید.

درست است که در طولانی مدت خرید زمین برای تا شما سودآور خواهد بود؛ اما احتمال اینکه در یک دوره رکود قرار گیرید و سرمایه تان حتی برای مدتی کمتر شود. ممکن است نتوانید به راحتی زمین خود را بفروشید و قرض خود را به راحتی بدهید.

پس برای خرید زمین باید اطمینان داشته باشید که پولی که کنار بگذارید یک پول واجب و ضروری نیست که سریع به آن نیاز داشته باشید و مجبور باشید به سرعت آن را از این بازار خارج کنید. برای خرید زمین هزینه ای را در نظر بگیرید که واقع بینانه باشد و آن را برای سرمایه گذاری طولانی مدت کنار بگذارید. همچنین برای ملک و زمین که خریداری می کنید سعی کنید یک برنامه داشته باشید تا بتوانید از آن درآمد کسب کنید.

۲. برای هزینه‌های آتی برنامه‌ریزی کنید

جزء افرادی هستید که می خواهید با خرید زمین کسب یک سرمایه گذاری منفعل را شروع کنید و روی زمین خود کار کنید، باید هزینه های جانبی مانند هزینه های نگهداری، مالیات، هزینه ساخت و ساز و … را نیز مدیریت کنید. این طور نباشد که تمام هزینه خود را برای خرید زمین بپردازید و هزینه برای ساخت و ساز و یا تعمیرات ملک در دسترس نداشته باشید. اگر که زمین را برای سرمایه گذاری می خواهید و نیازی به ساخت و ساز و یا استفاده از آن برای مدتی ندارید که نگرانی از این بابت نخواهید داشت و فقط باید هزینه های مالیات، سند، هزینه های نگهداری، دیوارکشی و … را کنار بگذارید.

نکات مهم برای خرید زمین جابان
نکات مهم برای خرید زمین جابان
۳. می‌توانید با سرمایه کوچک شروع کنید

اگر سری به بازار املاک بزنید و قیمت خرید زمین و ملک را بررسی کنید، ممکن است با قیمت های نجومی مواجه شوید؛ اما نگران نباشید. نیازی نیست حتماً به سراغ سرمایه گذاری در یک زمین با متراژ بالا و یا خانه ویلایی بزرگ بروید. به عنوان مثال می توانید یک زمین کوچک خریداری کنید و در آنجا آپارتمان دوبلکس بسازید و یک فضای بزرگتری را برای مسکن خود در اختیار داشته باشید بدین صورت یک سرمایه گذاری کوچک داشتید؛ اما در خانه بزرگ زندگی می کنید. اگر قصد ساخت و ساز دارید می توانید با خرید یک زمین کوچک و ساخت دو طبقه آن درآمد اجاره را نیز در کنار افزایش قیمت زمین و ملک خود داشته باشید.

البته فقط بحث هزینه ها مهم نیست. مهم تر از آن نکات حقوقی است که برای سرمایه گذاری در زمین و ملک باید آن را در نظر داشته باشید و حتماً حساسیت بالایی در این مورد داشته باشید.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید