هر آنچه لازم است در خصوص ویلا شهرکی بدانید

دی ۱۴۰۱
۰ نظر

هر آنچه لازم است در خصوص ویلا شهرکی بدانید

آمارها نشان می‌دهند تمایل به خرید ویلا شهرکی دائماً رو به رشد است. پیش از آنکه علتش را هویدا سازیم یا صحت و سُقم‌اش را به بحث بگذاریم، ویلا شهرکی را توصیف خواهیم کرد و از ویژگی‌ها و مشخصاتش صبحت خواهیم نمود.

 

هر آنچه لازم است در خصوص ویلا شهرکی بدانید

همه ما بارها طوطی‌وار، نام ویلا را تکرار کرده‌ایم و به کررات شاهد افرادی بوده‌ایم که در حوزه خرید ویلای دماوند شانس خود را امتحان کرده‌اند. در شرایطی که گمان می‌کنیم نکات ویلا را از بَریم و تمامِ جزئیاتش را می‌دانیم، موارد مبهمی قد علم می‌کنند که نشان می‌دهند واقعیت چیز دیگری است.

در کلی‌ترین حالت ممکن می‌توان ویلا را به دو نوع گروه بندی کرد: ویلا شهرکی و ویلای مستقل.

ویلا شهرکی، ویلایی است که در جوار مجموعه‌ای از ویلاها در زمینی پهناور، احداث شده است. این ویلا، مستقل از ویلاهای همجوارش نیست، که جزئی از خانواده آن‌هاست. زمانی که همه ویلاها را متعلق به یک خانواده می‌دانیم یعنی اقرار کرده‌ایم ویلاها ظاهری متحدالشکل دارند و توسط فردی، مدیریت و کنترل می‌گردند. به زبانِ ساده، ویلا شهرکی دارای نگهبان است، همین یک جمله کافی است تا دست ویلا شهرکی را بالا ببریم و در قسمت امنیت، نمره قبولی را به این ویلا بدهیم.

لپ کلام این که ویلا شهرکی، احداث شده در یک زمینِ مشترک است، زمینی اشتراکی با دیگر ویلاها.

در مقابل، ویلایی حضور دارد که برچسبِ مستقل بر پیشانی‌اش می‌زنند و آن را نمونه‌ای شخصی ساز و خودمختار خطاب می‌کنند. ویلایِ مستقل، همان ویلایی است که اکثر قریب به اتفاق خریداران ویلایِ دماوند، انگشت اشاره خود را به سمتش دراز می‌کنند و از سال‌ها پیش نامش بر سرِ زبان‌ها بوده است.

زمینِ چنین ویلایی مستقل است و هرگز به ملک یا فردِ دیگری وابسته نیست. زمینی را به شخصه خریداری می‌کنم و ویلایم را درونش احداث می‌نمایم، یا یک ویلای مستقل را درِمرکز شهر چمستان خریداری می‌کنم. در هر دو حالت، آن چه صاحبش شده‌ام یک ویلای مستقل است.

قیمت ویلای شهرکی

تفاوتِ ویلای شهرکی و مستقل تنها در وابسته یا مستقل بودن زمینی که اشغال کرده‌اند، خلاصه نمی‌شود. قیمت از دیگر تفاوت‌هایی است که شکافِ موجود میان این دو ویلا را بزرگتر از پیش می‌سازد.

ویلای شهرکی با قیمت مناسبتر عرضه می‌شود. به فراخورِ این مسئله، اگر نگاهتان به سمت یک ویلای مناسب است، ویلا شهرکی، انتخاب خوبی خواهد بود. اما چرا؟

چرا قیمت ویلا شهرکی مناسب‌تر از ویلای مستقل است؟

به ضرسِ قاطع، قیمت ویلای دماوند، از مهم‌ترین فاکتورهاست اما همانقدر که قیمت گران، ما را از مرغوب بودن کیفیت، خاطرجمع می‌سازد با تقلیل قیمت، نگرانی‌هایی همچون خوره به جانمان می‌افتند و بی‌تابانه راغب می‌شویم دلیلِ ارزان بودن قیمت را جویا شویم.

اذعان نمودیم ویلا شهرکی، تجمیعی است از چند ویلا. ساخت شمار عدیدی ویلا در مرکز و میانه شهر، گاهی دور از انتظار است. حومه شهر، میزبان اصلی ویلا شهرکی است. از آنجا که ویلا شهرکی با مرکز شهر فاصله دارد، با قیمت ارزانتری عرضه می‌شود.

بد نیست پرانتزی باز کنیم و این نکته را بیفزاییم که شهرهای دماوندی به وسعت تهران و کلانشهرها نیستند. آن زمان که گفته می‌شود ویلا شهرکی در حومه شهر جای خوش کرده است و با مرکز فاصله دارد، فرض را بر این نگذارید که رسیدن به ویلا شهرکی نیازمند ساعت‌ها صرف زمان است.

کاملاً روشن است که شهرهای دماوندی کوچک‌اند و همگی در آغوشِ هم استقرار یافته‌اند به طوریکه رفتن از شهری به شهر هم جوارش نیز در کمترین زمان شدنی است، چه رسد به آنکه بخواهید از مرکز به حومه شهر، سفر کنید. قطعاً زمان مورد نیاز از چند دقیقه، فراتر نخواهد رفت. بنابراین عیبی که بر ویلا شهرکی گذاشتیم هرگز به ایجاد هاله‌ای تاریک و مبهم منتهی نخواهد شد.

هر آنچه لازم است در خصوص ویلا شهرکی بدانید
هر آنچه لازم است در خصوص ویلا شهرکی بدانید
این بار مزایای ویلا شهرکی روایت می‌شود

اگر خاطرتان باشد، ادعا کردیم، ویلا شهرکی از قسمتِ امنیت، امتیاز می‌گیرد و سکان ویلا شهرکی به دستِ یک ملوانِ ماهر است. فردی که ارتقای امنیت را متقبل می‌شود و مسئولِ رسیدگی به شکایات و مشکلات است. برای آنان که ویلای دماوند، را صرفاً برای تعطیلات نوروز می‌خواهند و سفر به دماوند را محدود به چند روز تابستان می‌دانند، ویلا شهرکی ارجح‌تر است، دست کم می‌دانید در غیابِ شما کسی هست که ۲۴ ساعته از ویلا و دارایی تان محافظت می‌کند.

آپارتمان‌ها همچون قارچ همه جا سبز شده‌اند، بنابراین همه ما شرایط زندگی در آپارتمان را می‌دانیم. ویلا شهرکی از برخی جهات مشابه همان آپارتمان‌هایی است که در سراسر دنیا، سر برافراشته‌اند و گویی دست بردار نیستند. آسانسور موجود در مجتمع‌های آپارتمانی مشترک است همانگونه که فضایِ سبز و برخی امکانات ویلا شهرکی برای همگان طراحی شده و به صورت اشتراکی قابل استفاده‌اند.

در ویلای مستقل، آزاد و سیال‌ایم، خراب یا سالم ماندن تجهیزاتمان تنها مرتبط به خودمان است و در صورت خراب شدن یک وسیله، هیچکس نیست که یقه‌اش را دو دستی بچسبیم. اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم، تنها نظر ماست که تعیین‌کننده است، اما آیا در ویلا شهرکی هم چنین است؟ در ویلا شهرکی اعمال هر تغییری در موضوعاتی که مشترکند، بدون کسب اجازه از تک تک ساکنان، هرگز میسر نخواهد بود.

به زعم اینکه قوانین و مقرراتی برای رعایت سکوت و عدم ایجاد مزاحمت پس از ساعاتی خاص در ویلای شهرکی وضع شده‌اند، با این حال همهمه و شلوغی احتمالاً پایِ ثابت ویلا شهرکی است. قبل از خرید ویلا شهرکی، مروری داشته باشیم بر خلقیات و روحیاتمان، سپس انگشتمان را بگیریم سمت همان ویلایی که نیازهای ما را مرتفع می‌سازد و با روحیاتمان مغایرت ندارد.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید