خانه‌های رویایی که شما هم دوست دارید در آن‌ها زندگی کنید

فروردین ۱۴۰۱
۰ نظر

خانه‌های رویایی که شما هم دوست دارید در آن‌ها زندگی کنید

تعریف‌های مختلفی برای انواع خانه‌های رویایی معرفی شده است. یک خانه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد که ما آن را جزء خانه‌های تخیلی و رویایی دسته‌‌بندی کنیم؟ همان چیزی که در ذهن ما همواره نقش بسته بوده و اکنون به دنبال اجرای آن طرح‌ها در دنیای واقعی هستیم! انواع خانه رویایی در سبک‌ها و مدل‌های مختلف در سراسر جهان هم اکنون نیز ساخته شده‌اند!

 

خانه‌های رویایی که شما هم دوست دارید در آن‌ها زندگی کنید

این خانه‌ها به دنبال آرزوهای افرادی طراحی شده‌اند که همیشه طرح و نقشه قبلی آن را در ذهن خود می‌پروراند. قطعاً هیچ دو خانه رویایی را پیدا نمی‌کنید که شبیه هم باشند؛ چرا که منشاء خواسته‌ها و آرزوهای افراد، متفاوت است. خانه‌های رویایی، همیشه منحصر به فرد هستند. در واقع، افراد این خانه‌‌ها را طراحی می‌کنند و سپس مراحل اجرا را به معماران متخصص و با تجربه می‌سپارند.

آیا تا به حال تصور کرده‌اید کدام یک از خانه‌های رویایی در ذهن شما وجود دارد؟ خانه رویایی شما از چه سبک پیروی می‌کند؟ دوست دارید خانه‌های خود را در کدام مناطق داشته باشید؟ خانه‌های رویایی بزرگ را می‌پسندید یا خانه‌های کوچک و دنج را؟ دوست دارید خانه رویایی شما استخر داشته باشد یا منظره پنجره‌های خانه به جنگل یا طبیعت راه داشته باشد؟

سوالات فوق در حقیقت، پرسش‌های ساده‌ای نیستند؛ اما زمانیکه شما به داشتن خانه‌های رویایی فکر می‌کنید، شاید از ایده‌‌های دیگران الهام بگیرید و شاید هم آنچه را که در نظر دارید برای تفکر شما، یکتا و منحصر به فرد است.

شاید علاقه‌مند باشید که نگاهی بر انواع خانه‌های رویایی در سراسر جهان بیاندازید. خانه‌هایی که در این مطلب به شما نمایش می‌دهیم در واقعیت، ساخته شده‌اند. طرح و نقشه ساخت این ساختمان‌ها از ذهن صاحبان خانه نشأت گرفته است. اگر شما هم به داشتن یک خانه رویایی فکر می‌کنید، هم اکنون دست به کار شوید و طرح و ایده خود را روی کاغذ بیاورید

اولین خانه رویایی: خانه ای با دو استخر؛ یکی در بالا و یکی در پایین!

یکی از خانه‌های رویایی که در سال ۲۰۱۳ در کشور پرتغال ساخته شد، یک ساختمان است که طراحی و معماری آن واقعاً شگفت‌انگیز است! این تجربه بی‌نظیر و فوق‌العاده، سبک ساختمان جدید را به دنیای معماری و ساختمان‌سازی معرفی کرده است. پروژه ساخت خانه رویایی از بتن، شیشه و چوب به عنوان مصالح اولیه استفاده کرده است.

تمام پنجره‌های ساختمان، ابعاد و اندازه‌های بزرگ دارند و فضای بیرون ساختمان به طور کامل قابل مشاهده است. منظره دلنشین و آرامش‌بخشی از دکوراسیون داخلی که به رنگ سفید طراحی شده را در این خانه مشاهده می‌کنید. این یکی از زیباترین خانه‌های رویایی در جهان است.

شما در داخل خانه دو استخر را می‌بینید اما در واقع این چنین نیست!! انعکاس آینه‌ای طراحی بی نظیر دکوراسیون داخلی موجب شده است شما یک نمای استخر را در کف منزل ببینید که در حقیقت، استخر اصلی در قسمت بالایی خانه، روی سقف ساخته شده است!!

دومین خانه رویایی: ساختمانی در میان جنگل‌های بارانی

یکی دیگر از خانه‌های رویایی که در جهان وجود دارد در میان جنگل‌های بارانی ساخته شده است. زیبایی و جذابیت این خانه به اندازه‌ای است که آن را “خانه جنگل” نام‌گذاری کرده‌اند. این ساختمان در چند طبقه و با مساحت وسیع ساخته شده است. در تمام قسمت‌ها، شرایط زندگی فراهم می‌باشد و از حداکثر بهره‌گیری از نمای جنگل‌های اطراف استفاده شده است.

هدف از ساخت این خانه رویایی، احترام به محیط زیست و ایجاد یک تعامل طبیعی میان زندگی انسان‌ها و درختان در محیط زیست بوده است. عناصر معماری برای این خانه به کار گرفته شده و شما می‌توانید یک منظره تحسین ‌برانگیز را روی سقف خانه مشاهده کنید. این یکی از زیباترین خانه‌های رویایی جهان است که در میان جنگل‌های بارانی، جایی در سائوپائولو وجود دارد.

چه چیزی بیشتر از این می‌تواند رویایی باشد که شما در وسط جنگل‌های بارانی زندگی کنید و جز فضای سبز و درختان زیبا را در اطراف خود نبینید!! بر روی سقف خانه یک استخر در نظر گرفته شده تا در حین شنا کردن از آرامش فضا لذت ببرید.

سومین خانه رویایی: خانه‌ای با معماری مدرن

نیازها و آرزوهای افراد به مرور زمان تغییر پیدا می‌کند. افرادیکه به دنبال ساخت خانه‌های رویایی هستند، ساختمان‌هایی را در نظر دارند که برای زندگی، شرایط کامل را به آن‌ها ارائه می‌دهد. ممکن است برخی از ساختمان‌ها با رشد تعداد اعضای خانواده، برای زندگی محیط محدودتری به نظر برسد.

در حقیقت این اتفاقی است که در استرالیا رخ داد! یکی از خانه‌های رویایی جهان که در کشور استرالیا ساخته شد، در ابتدای زمان ساخت، این خانه بسیار کوچک بود و دو اتاق خواب داشت. به مرور زمان، صاحبان خانه به این نتیجه رسیدند که باید خانه را توسعه دهند، بنابراین تعداد اتاق‌ها را به سمت شمال افزایش دادند تا در طول روز، نور بیشتری دریافت کنند.

آن‌ها برنامه‌ریزی کردند که بیشتر قسمت‌هایی که برای رفت و آمد و زندگی اختصاص می‌‌دهند در طبقه همکف خانه باشد. این طرح و برنامه، خانه آن‌ها را به یکی از زیباترین خانه‌های رویایی در جهان تبدیل کرد. معماران نیز با آن‌ها همکاری کردند.

خانه‌های رویایی که شما هم دوست دارید در آن‌ها زندگی کنید
خانه‌های رویایی که شما هم دوست دارید در آن‌ها زندگی کنید
چهارمین خانه رویایی: خانه‌ای در دل طبیعت با استخر معلق

یکی دیگر از خانه‌های رویایی جهان در یک منطقه جنگلی ساخته شده است؛ جائیکه به درختان جنگل مشرف می‌باشد. این خانه رویایی در مریلند در واشنگتن دی‌سی واقع شده است. این ساختمان، اولین خانه رویایی نیست که در این منطقه وجود دارد. هدف از ساخت این مدل ساختمان‌ها، حفظ هر چه بهتر محیط زیست جنگل‌ها است. خانه‌ای که هم اکنون در این منطقه وجود دارد، به نوعی بازسازی یک خانه قدیمی به شمار می‌رود.

سبک این خانه رویایی، مدرن است. در هر دو طبقه پنجره‌های سراسر شیشه را مشاهده می‌کنید. به این ترتیب تماشای فضای بیرون ساده‌تر خواهد بود. استخر معلق این خانه رویایی در طبقه فوقانی به چشم می‌خورد.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید