زمین بخریم یا ویلا؟ کدام یک در آینده به نفع ما است؟

خرداد ۱۴۰۱
۰ نظر

زمین بخریم یا ویلا؟ کدام یک در آینده به نفع ما است؟

خرید زمین در دماوند و خرید ویلا در دماوند، دو گزینه‌ای هستند که در چند سال اخیر به عنوان بهترین سرمایه‌گذاری معرفی شده‌اند. بسیاری از مشتریان با این تردید مواجه هستند که زمین برای آن‌ها سودمندتر است یا اینکه یک ویلا بخرند؟! به راستی هم انتخاب میان خرید یک زمین و یک ویلای ساخته شده، دشوار است!

 

زمین بخریم یا ویلا؟ کدام یک در آینده به نفع ما است؟

خرید زمین یک مسئله است و خرید ویلا، مسئله‌ای دیگر! با خرید هر دو می‌توان بهترین سرمایه‌گذاری را داشت اما اینکه کدام، بهتر است باید به دقت آن را بررسی کرد. نیاز هر فرد به خرید ملک، اولین چیزی است که معین می کند او به زمین نیاز دارد یا ویلا. اگر مشتری بخواهد ویلای دلخواه خود را بسازد و بودجه کافی هم داشته باشد می‌تواند یک زمین با کاربری مسکونی بخرد. برای افرادی که بودجه محدودتری دارند و می‌خواهد به سرعت، ویلایی را بخرند و در آن زندگی کنند، ویلاهای ساخته شده، گزینه اول خواهد بود.

بهتر است تا پایان بحث، همراه ما باشید تا شما را با پیچ و خم های خرید زمین در دماوند و خرید ویلا در دماوند آشنا سازیم. اول خونه، همراه همیشگی شما عزیزان است. در بحبوحه‌ای که حتی خرید زمینی کوچک در دماوند هم، بُرد شیرینی به حساب می‌آید، به کررات با خریدارانی مواجه می‌شویم که تردید لحظه‌ای رهایشان نمی‌کند و بر سر خرید زمین یا ویلا در دماوند مردد هستند.

احتمالاً شما نیز با ما هم عقیده‌اید که نمی‌توان برای همه یک نسخه پیچید، خرید زمین در دماوند برای برخی مناسب‌تر است و گروهی صرفاً با خرید ویلا به سمت کمال سوق خواهند یافت، باری در این مقاله متمرکز شده‌ایم بر تفاوت‌هایی که میان خرید زمین وخرید ویلا در دماوند حاکم است. امید است در انتها دریابید خرید زمین در دماوند برایتان شانس بزرگ‌تری خواهد بود یا خرید ویلایی تمام عیار. با ما باشید.

آیا قصدتان از خرید ویلا دماوند، تفریح و خوشگذرانی است؟

داستان از این قرار است که عده‌ای قلاب شان را به سمت دماوند رها می‌کنند تنها به قصد تفریح و خوشگذرانی. کجا از جابان زیباتر و  قشنگتر؟ برای آنان که جزء تفریح در دماوند سودایی در سر ندارند، اقامت مسئله پررنگی است.

به عقیده برخی اجاره ویلا در دماوند، راه حل مناسبی است که آن‌ها را از خرید ویلا در این دیار مصون می‌دارد، برخی اما متکی بر دیدگاهی متفاوت‌اند. در نگرش گروه دوم، خرید ویلا در دماوند، یک تیر است و دو نشان، هم می‌توان آسوده خاطر بود از محل اقامت و هم می‌شود فرصت یک سرمایه‌گذاری ناب را در چشمانداز خود گنجاند. یک قانون نانوشته وجود دارد که بر اجاره ویلا در وهله نخست، پافشاری می کند. به بطن ماجرا که سفر میکنیم متوجه می‌شویم، در این قانون عنوان شده است پیش از خرید ویلا در دماوند، باید به اجاره ویلا دست یازید، بدینسان قسمت‌های متفاوت شهر را زیر ذرهبین برد و مناسب بودن آن شهر برای خرید ویلا را سنجید.

چنانچه پس از مدتی اطمینان حاصل کردید که به این شهر علاقه‌مندید و مایلید بخشی از آن را سهیم باشید می‌توان پا در رکاب خرید ویلا در شهر مربوطه نهاد و در این مسیر قدم گذاشت.

در دماوند زمین بخریم یا ویلا؟

این که خرید زمین در دماوند بهتر است یا خرید ویلا، یک تصمیم شخصی است. اما به عقیده ما تمام تصمیماتی که شخصاً برای زندگی خود می‌گیریم به نوعی ریشه در توصیه‌ها و مطالبی دارد که از این و آن می‌شنویم. در ادامه نکاتی را یادآور خواهیم شد که ذکرشان خالی از لطف نیست، چه بسا بتوانند شما را به مسیر درست‌تری جهت تصمیم‌گیری هدایت نمایند.

قصد شما از خرید ملک در دماوند چیست؟

بی‌مقدمه، این قسمت را آغاز می‌کنیم. اگر موافق باشید از اینجا شروع کنیم که در پستوی تمام تصمیم‌گیری‌ها یک هدف نهفته است. هدف شما از خرید ملک در دماوند چیست؟ آیا سرمایه‌گذاری همان سودایی است که در سر می‌پرورانید؟ اگر غایت نهایی شما سرمایه‌گذاری است، خرید زمین در دماوند یک راه مطمئن و بی دردسر برای سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد.

کافی است در مکانی مناسب (مکانی که ارزش خرید زمین دارد)، یک زمین خریداری کنید، دیری نمی‌پایید که ارزش زمین چند برابر خواهد شد و این تعریفی است از سرمایه‌گذاری به زبان ساده. اگر اقامت، مهم‌ترین دلیلی است که تب خرید ملک در دماوند را در جان تان انداخته، بهترین کار، خرید ویلا در دماوند است. اگر مایلید با خرید ملک در دماوند، به یک درآمد ماهانه برسید، کم زحمت‌ترین راه خرید ویلاست (این گزینه را در ادامه به تفصیل تشریح خواهیم کرد).

اگر ارتقای سلامتی، هدفی است که خود را بدان گره زده‌اید، باز هم خرید ویلا در دماوند گزینه ایده‌آلی خواهد بود. چنانچه مایلید به واسطه خرید ملک در دماوند، هم شغلی برای خود دست و پا کنید و هم در طبیعت ناب دماوند غرق شوید، خرید زمین کشاورزی و گرویدن به زرع و کشت محصولات، انتخاب شایسته‌ای خواهد بود.

باری! آنچه سبب می‌شود به یک نفر خرید ویلا در دماوند پیشنهاد گردد و به دیگری خرید زمین، غایت افراد از خرید ملک در دماوند است. یکی از فاکتورهایی که این تصمیم را دستخوش تغییر می‌سازد و می‌تواند آونگ انتخاب را میان زمین و ویلا به نوسان در آورد، قیمت است. اما مقوله قیمت چگونه بر انتخاب زمین یا ویلا در دماوند اثر می گذارد؟

زمین بخریم یا ویلا؟ کدام یک در آینده به نفع ما است؟
زمین بخریم یا ویلا؟ کدام یک در آینده به نفع ما است؟
مقوله قیمت چگونه بر انتخاب زمین یا ویلا در دماوند اثر می‌گذارد؟

خرید زمین در دماوند با در چنته داشتن سرمایه کمتری امکان‌پذیر است، اگر نقدینگی اندکی در اختیار دارید، بهتر است به خرید زمین در دماوند چشم بدوزید، این درحالی است که خرید ویلا در دماوند نیازمند هزینه بیشتری است و به افرادی که پول بیشتری در اختیار دارند پیشنهاد می‌شود.

به علاوه فروش اقساطی زمین در دماوند، از فعالیت‌های رایج است، با خرید اقساطی زمین در دماوند، امکان خرید حتی برای کسانی که اندک سرمایه ای در چنته دارند نیز محقق می شود. با این حال، خرید ویلا در دماوند با بازگشت سریع نقدینگی همراه است می‌دانید چگونه؟

کافی است ویلای خریداری شده را رهن و اجاره دهید، بدین سان شاهد بازگشت سرمایه در مدتی کوتاه خواهید بود. دماوند نه تنها عید و تعطیلات تابستان، که بیشتر روزهای تعطیل و حتی آخر هفته‌ها، میزبان پایتخت نشینان و دیگر دماوند دوستان کشور است، چنین استقبال پر شوری از دماوند، خیالمان را راحت می‌کند که ویلای ما خالی نخواهد ماند.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید