مراحل خرید زمین در دماوند

مهر ۱۴۰۰
۰ نظر

آیا در حال حاضر به خرید زمین در دماوند فکر می کنید؟ اطلاعی از مراحل خرید زمین در دماوند دارید؟ این نوع از سرمایه گذاری شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که اینگونه نیست.

تیم محتوای وب سایت املاک کوشان برای شما محتوا در مورد مراحل خرید زمین در دماوند آماده کرده است با ما همراه باشید.

 

مراحل خرید زمین در دماوند

خرید زمین در شما نیازمند دانش و مهارت در این زمینه می باشد و احتیاج است که با اطلاعات دقیق و جامعی اقدام به انجام این کار شود تا نتیجه مثبتی در آخر کار حاصل گردد. کسانی که قصد خرید زمین در دماوند را دارند با هدف های مختلفی اقدام به انجام این کار می نمایند و معمولا ویلاسازی اولویت ویژه ای در بین سرمایه گذاران دارند.

برخی از افراد این کار را به عنوان کسب و کار خود قرار داده اند و همه ساله از این سرمایه گذاری سود خوبی را بدست می آورند. حال زمینی که شما قرار است بخرید، بعد از آن میتوانید به روش های مختلفی از آن استفاده نمایید. یکی از انها همان ویلاسازی بود که گفته شد اما بقیه موارد بستگی به هدف شما دارد برای مثال کسی که زمین زراعی خریداری می کند. می تواند از محصولاتش استفاده نماید و با فروختن آن سرمایه خود را چندین برابر کند.

این را باید بدانید که خرید زمین در دماوند نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود که حتی اگر استفاده ای از آن نکنید نیز در آینده به ارزش آن اضافه می شود و شما با فروش آن می توانید به سود خوبی برسید. پس مطمئن باشید که یکی از سرمایه گذاری های مناسب برای شما خواهد بود و می توانید با خاطری آسوده برای خود این سرمایه گذاری را داشته باشید.

انواع زمین های مناسب دردماوند

برای خرید زمین در دماوند، پیشنهاد ما منطقه دماوند می باشد که دارای زمین ها با کاربری های مناسبی است. این زمین ها ممکن است زراعی، باغات و یا برای سکونت باشد. زمین های زراعی را جهاد کشاورزی بر روی آن ها نظارت دارد و در مناطق زراعی قرار گرفته است و اغلب شهرهای دماوندی این نوع از زمین را دارا می باشند. این نوع از زمین ها نیز اجازه تغییر کاربری ندارند و اجازه ساخت ویلا و آپارتمان در این زمین ها داده نمی شود. حتی دیوارچینی نیز ممنوع است.

زمین های باغات که از دیگر نوع زمین ها می باشد توسط منابع طبیعی نظارت می شود و کسی که این نوع از زمین را خریداری می کند می تواند با پرداخت مبلغی آن زمین را تغییر کاربری دهد. زمین های مسکونی، زمین هایی هستند که برای ساخت ویلا و آپارتمان مناسب می باشند و اغلب افرادی که به ساخت و ساز مشغول هستند این نوع زمین را مناسب با کاربری خود می دانند و به راحتی جواز ساخت خود را می گیرند. در این میان می توان زمین های جنگلی نیز به صورت زیر مجموعه قرار گرفته اند و برای ساخت و ساز و باغات مناسب هستند و می توان از آنها استفاده کرد.

mehr 1400 n2

سند زمین در دماوند به چه صورت هایی وجود دارد؟

برای خرید زمین در دماوند در نهایت سند رسمی به شما داده خواهد شد که این سندها انواع مختلفی را دارد، از آنها می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

  • سند شورایی
  • سند اصلاحات اراضی
  • سند تگ برگ
سند شورایی:

در هنگام خرید زمین در دماوند بعضی زمین‌های مورد معامله فاقد سند قطعی هستند و فقط با در اختیار داشتن یک سند قراردادی میان خریداران و فروشندگان منتقل می‌شود. در چنین شرایطی آن که ناظر است تا اتفاقی رخ ندهد و کسی خود را صاحب زمین جا نزند شورا و دهیاری آن محله است. به چنین سندهای قراردادی، سند شورایی می گویند. این سند به تأیید مهر دهیاری می‌رسد و دارای کدرهگیری و مبایعنامه جهت پیگیر شدن می باشد.

سند اصلاحات اراضی:

سالها قبل بعضی از کشاورزها وقتی در زمان و برهه ای مشخص روی زمینی فعالیت داشتند، می‌توانستند برای آن زمین سند بگیرند و آن را به نام خود بزنند که این نوع سند با نام اصلاحات اراضی شناخته می‌شود. این نوع سند کاملا رسمی است، می‌توان این زمین را قطعه‌بندی کرد و نهایتا به فروش رساند.

سند تک برگ:

مهم‌ترین نوع سند زمین می باشد و در حال حاضر رسمی‌ترین سند است و چنان‌چه ملکی از این نوع سند بهره‌مند باشد بی‌تردید قابل اعتماد و مطمئن برای خرید خواهد بود و شما با خیالت راحت برای خرید زمین در دماوند در آخر می توانید این نوع از سند را بگیرید.

اما قبل از خریداری زمین مورد نظرتان، باید از شرایط زمین استعلام بگیرید تا مطمئن شوید که زمین مورد نظر مشکلی ندارد و کاملا قانونی است. استعلام را می توانید از طریق دهیاری‌هاست. اما می‌توانید از فروشنده نیز ارائه استعلام را خواستار شوید. بعد از گرفتن استعلام و مطمئن شدن درباره زمین مورد نظرتان می توانید قرارداد را امضا نمایید و ملک را رسما به نام خود بزنید و اینگونه خرید زمین در دماوند را به بهترین حالت تجربه نمایید.

اما برای انجام یک خرید مناسب ما گروه مشاور املاکی را پیشنهاد داریم که می تواند شما را در راستای رسیدن به خواسته تان کمک نماید و راه رسیدن را برای شما آسان نماید.

در حال حاضر، انواع وب سایت ها، روزنامه ها و یا صفحه های مجازی مختلفی، پیشنهاداتی را در زمینه خرید زمین در دماوند و یا سرمایه گذاری در دماوند به ما ارائه می کنند .اما برای خرید هر ملکی از جمله خرید زمین، باید از دفاتر املاکی که دارای کد رهگیری از اتحادیه اصناف هستند استفاده نماییم. املاک کوشان یکی از مشاورین املاک با تجربه در دماوند کشور است که با داشتن سابقه طولانی در خرید و فروش ملک گزینه خوبی برای انتخاب شما می باشد. املاک کوشان دارای چندین شعبه در استان تهران می باشد و این برای شما بسیار خوب می باشد که در هر نقطه از دماوند بخواهید سرمایه گذاری داشته باشید این گروه از مشاورین املاک در خدمت شما هستند تا تمامی اطلاعات برای خرید زمین در دماوند و سرمایه گذاری در دماوند را در اختیار شما قرار دهند

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲ لیدر(سرمشاور) آقای حاجی اکبری
۰۹۱۹۴۷۱۰۸۹۳ لیدر(سرمشاور) آقای دانایی
۰۹۱۲۱۳۲۰۱۴۷ لیدر(سرمشاور) آقای محمدرضا غیبی
۰۹۱۰۹۰۵۸۲۶۵ لیدر(سرمشاور) آقای روشن دل
۰۹۱۲۹۳۴۳۷۷۱ لیدر(سرمشاور) خانم ثمنی
۰۹۱۲۴۰۹۳۴۹۳ مدیریت علیرضا غیبی

پیام بگذارید