ایده‌های جذاب و ارزان برای زیباسازی ویلای جابان

دی ۱۴۰۱
۰ نظر

ایده‌های جذاب و ارزان برای زیباسازی ویلای جابان

زیباسازی ویلای دماوند با چاشنی خلاقیت امکان بهتر دیده شدن فضای داخلی و خارجی ساختمان را به نحوی جذاب فراهم می‌کند. یک طراح حرفه‌ای همه جزئیات و جوانب امر را با دقت تحت نظر گرفته و با توجه به المان‌های موجود جالب‌ترین طرح ممکن را در زیباسازی ارائه خواهد داد. زیباسازی ایده‌ای نیست که تنها محدود به ارائه طرح با سبک خاصی باشد. جهت خلق جلوه بهتر می‌توان از عناصر و ترکیبات مختلفی استفاده کرد و با سبک دلخواه خود بهترین فضای ممکن را پدید آورد.

 

ایده‌های جذاب و ارزان برای زیباسازی ویلای جابان

کاربرد رنگ‌ها و طرح‌های خلاقانه توام با گیاهان سرسبز و زیبا موجب می‌شود که استرس از محیط دور شده و آرامش بیشتری نصیب ساکنان ویلا شود. بحث زیباسازی یکی از مباحث تخصصی است که نیاز به توجه ویژه‌ای دارد. ایده‌هایی که محیط بیرونی و فضای داخلی را توام با یکدیگر در نظر گرفته و با هارمونی مناسب یک فضای جذاب و دلفریب را رقم می‌زنند از شیوه‌ای موثر در جهت زیباسازی استفاده می‌کنند. بدین ترتیب تمرکز روی همه قسمت‌های ویلا در ارائه بهترین طرح سبب خلق نمود ظاهری خاصی می‌شود. در این میان نورپردازی صحیح و کاربرد تجهیزاتی که به صورت دست‌ساز با جلوه متفاوت هستند سلیقه هنری طراح را به بهترین شیوه نشان می‌دهد.

وقتی صحبت از زیباسازی ویلای دماوند به میان می‌آید، منظور، طراحی ویژه برای نمای بیرونی، دکوراسیون داخلی و حتی محوطه سازی آن است. این تغییرات می‌تواند محیط زندگی را به یک مکان آرامش‌بخش و دلنشین تبدیل کند. به همین دلیل است که صاحبان ویلاهای دماوند، اغلب به دنبال زیباترین دکوراسیون برای ساختمان خود هستند.

مایلم ویلایم را جلا ببخشم، بهترین راه حل کدام است؟

فرآیند زیباسازی ویلای دماوند، حکایت بده بستان نیست. خارجی‌ها اصطلاحی دارند تحت عنوان budget-friendly. شاید هزینه‌های “جیب دوستانه”، ترجمه دقیقی نباشد، اما معتقدیم جان کلام را بهتر ادا می‌کند. به عقیده آن‌ها می‌توان متناسب با جیب خود هزینه کرد فارغ از این که قصدمان ترمیم سرویس بهداشتی ویلاست یا از نو مدل کردن آشپزخانه.

برای نوسازی قسمتی از ویلای دماوند، راه‌های عدیدی موجودند، بهترین راه جهت مینیمم کردن هزینه نهایی، انتخاب پروژه‌هایی است که به دستانِ خودمان عملی می‌شوند (خودمان از پسش بر می‌آییم) یا آن‌هایی که توام هستند با هزینه اندک. بسته به پیچیدگی پروژه انتخابی و سطح مهارت شما، ممکن است لازم باشد از فردی متخصص بخواهید در تکمیل کارتان، همراهتان باشد.

به زعم اینکه، همراه کردن یک فرد متخصص با خود در چنین فرآیندهایی، بی‌هزینه نخواهد بود، اما در زمینه نوسازی ویلا، قابل اغماض است.

۱. رنگ‌‌آمیزی، نخستین راه ارزان پیشرو

رنگ‌آمیزی قسمت داخلی ویلا، همان سرمایه‌گذاری اندکی است که نتایجی بزرگی رقم می‌زند. استفاده از رنگ‌های خنثی در آشپزخانه، بهترین راه حل است، عموماً برای نو کردن آشپزخانه از رنگ‌های خنثایی استفاده نمایید که رسالتشان صرفاً روشن کرده ویلاست نه چیزی فراتر. نشیمن اما حسابش جداست. دیوارهای اتاق نشیمن را به رنگی بولد مزین کنید، رنگی که اهمیت این بخش از ویلا را برملا می‌سازد.

در یک روز تعطیل، پروژه رنگ‌آمیزی را استارت بزنید تا ویلایتان، لباسی نو بر تن کند. به این واسطه کمی زیبایی در اتاقتان تزریق خواهید کرد بی‌آنکه جیبتان محسوس خالی شود.

ایده‌های جذاب و ارزان برای زیباسازی ویلای جابان
ایده‌های جذاب و ارزان برای زیباسازی ویلای جابان
۲. برای سخت‌افزاری‌های جدید، فرشِ قرمز پهن کنید!

مقصودمان از سخت افزارها (وسایل و تجهیزات) جدید چیست؟ این وسیله می‌تواند دستگیره کابینت آشپزخانه باشد. می‌شود دستگیره در ورودی را نو کرد یا حتی تغییر فایل‌های کشویی یا طبقاتی (کشوها) موجود در اتاق خواب باشد. تعویض سخت‌افزارها، راهی است ارزان در راستای زیباسازی ویلای دماوند. این چنین، با کمترین هزینه و حداقل زحمت، ظاهری جدید به کابینت‌ها و درهای ویلا هدیه می‌دهید.

اگر تصمیمتان برای تعویض دستگیره‌ها قطعی شد، بد نیست از رنگ‌ها و استایل‌های مشابه استفاده کنید تا با خلق یک هارمونی چشم‌نواز، بینندگان را هم به وجد آورید. تعویض برخی وسایل همچون دستگیره کمد، نه تنها هزینه‌بر نیست که دست تنها هم می‌توانید آن را عهده‌دار شوید. با این حال جهت اعمال تغییرات بزرگ‌تر (که نیازمند تعویض قفل‌ها و فریم‌های حفاظتی ست)، طلب یاری از افراد آشنا به این مسائل، گریزناپذیر است.

۳. نصب backSplash، مهم‌تر از مهم!

به تصاویر زیر دقت کنید. تصاویری که به چشممان آشنایند و بارها و ماه‌ها شاهدشان بوده‌ایم.

پیش از آنکه بحث را بگسترانیم، مایلیم واژه backSplash را زیر ذره‌بین ببریم. Splash ترشح، تعبیر می‌شود (همچون ترشح آب). در مکان‌هایی که سینک نصب می‌شود، ترشح آب به اطراف و دیوار پشتی، لاجرم اتفاق می‌افتد از این‌رو با نصب backSplash در قسمت پشتی، سعی می‌کنند زیبایی و کیفیت را توامان به ارمغان بیاورند و کاری کنند کارستان. از این طریق ضمن آراستن محیط به ظاهری شکیل، کیفیت مصالح در اثر مرطوب شدن مداوم، تقلیل نخواهد یافت.

لازم به توضیح است که تنها آب نیست که با ترشح به نقاط همجوارش، ظاهری آلوده و کثیف رقم می‌زند. اجاق گاز هم حکایت مشابهی دارد. پس از مدتی آشپزی، قسمت پشتی اجاق گاز ممکن است آغشته به چربی‌ها و موارد مشابه شود و منظره‌ای بیافریند که به چشممان زیبا نیست، چنین مکان‌هایی هم می‌توانند میزبان backSplash باشند، گاهی نیز هدف از backSplash صرفاً زیبایی است و لاغیر. (در مقاله‌ای جداگانه انواع backSplash ها را کند و کاو خواهیم کرد).

از دیگر راهکارهایی که به زیباسازی ویلای دماوند با هزینه‌ای ارزان، منتهی خواهد شد، نصب backSplash است. آنچه بک اسپلش، نام می‌گیرد از انواع کاغذ دیواری تا سرامیک، مصالح چوبی، کاشی و حتی رنگ‌آمیزی ساده متغیر خواهد بود. اگر آشپزخانه فعلی شما تنها دارای رنگ‌آمیزی است و یا مجهز به کاشی‌های ساده است، می‌توانید آن را با بک اسپلش‌های چوبی تعویض کنید و ظاهری بسازید جدید. نمونه‌ای را برگزینید که هم کاربردی است (به عنوان مثال ترشح آب را می‌گیرد و کیفیت دیوار را حفظ می‌کند) و هم زیباست و با رنگ کابینت‌ها و دیگر وسایلتان همخوانی دارد.

سه استایل محبوب و budget-friendly، در میان بک اسپلش‌های موجود، در ادامه لیست شده‌اند:

– Classic subway tile: نمونه‌های کلاسیک و ساده

– Wood panel، پانل‌های چوبی

– Chalk paint

حتی می‌توانید از بک اسپلش‌های موزائیکی استفاده کنید و هزینه را مجدداً بر ریل نزول سوار سازید.

۴. جذابیت ورودی‌ها را بیشتر کنید

تمرکزتان را بر ورودی ویلای دماوند بگذارید. می‌توانید درب ویلا را رنگی جدید بزنید. می‌توانید یک حلقه گل، به در بیاویزد، یا اطرافش را مملو کنید از گل‌های تزئین شده، می‌شود دو طرف درب ویلا، گلدان گذاشت و حس قرینه را القاء کرد.

برای هرگونه مشاوره جهت خرید و فروش در جابان دماوند با تیم املاک کوشان در تماس باشید. اولین معامله انجام می شود، موفقیت زمانیست که ارتباط خریدار یا فروشنده با واسطه تکرار شود.

مجید حاجی اکبری: ۰۹۱۲۴۰۴۳۷۸۲

علیرضا اصفهانی: ۰۹۱۲۲۱۷۹۲۶۵

پیام بگذارید